Czytaj
10 powodów, dla których jesteś supermatką - ilustracja

10 powodów, dla których jesteś supermatką

Oceń 174

Zbliża się 26 maja i z tej okazji, kochane mamy, czas powiedzieć sobie głośno i z pełną świadomością: "Jestem supermatką". Uwierzcie mi, jesteście supermatkami - nawet jeśli czasem tracicie cierpliwość kiedy Wasze dziecko maluje sobie na twarzy wąsy kotka markerem, a Wy musicie w tej chwili wybiec na pocztę. Nawet jeśli czasem prasując stosy koszulek marzycie o tym, żeby odłożyć żelazko, zabrać torebkę, zgasić światło i ruszyć na Hawaje, żeby spędzić resztę życia na tańcach hula. Nawet kiedy rozważacie, czy przypadkiem nie ma jakiegoś magicznego sposobu na wprowadzenie w dziecko porcji warzyw dożylnie. Jesteście supermatkami, bo nie robicie tego wszystkiego. Nie idziecie drogą na skróty i nie oddajecie swoich pociech na wychowanie wilkom. 

Oto 10 powodów, dla których właśnie TY jesteś supermatką:

1. Znasz wszystkie piosenki z bajek Disneya. Prawdopodobnie z podziałem na role. W 18 językach tego świata. W tym, być może  w jednym z chińskich dialektów. Twoje dziecko uwielbia śpiewać "Hakunamatata", a Ty jesteś mistrzynią solówki Timona. Krzysztof Tyniec może Ci tylko pozazdrościć.

2. Jesteś doskonałym krytykiem sztuki współczesnej i z masy kolorowych kresek rysunku pociechy, potrafisz wyodrębnić Waszą rodzinę na wakacjach, ciocię Bożenkę jedząca lody, czy wymarzone podwórko. Ba! Jesteś skłonna uznać, że Picasso mógłby uczyć się od Twojego dziecka pojęcia abstrakcji.

3. Znasz przynajmniej dwadzieścia cztery sposoby na wywabianie plam z ubrań i piętnaście na zmywanie malunków kreatywnego dziecka ze ścian w przedpokoju. Część z tych sposobów to wzywanie na pomoc krasnali ogrodowych lub kosmitów, ale zwykła woda z płynem do mycia naczyń tez nieźle działa.

4. Umiesz z jednego koca zbudować wigwam, rakietę, tajną bazę Indian, tajną bazę kowbojów, tajną bazę księżniczek, tajna bazę czegokolwiek młody człowiek zapragnie. W ogóle wiesz bardzo dużo o tajnych bazach, do których dostarczasz masę ciasteczek. Bez Ciebie ruch oporu najzwyczajniej w świecie by umarł.

5. Jesteś magikiem. Potrafisz zamienić łyżkę zupy w samolot, ciuchcię lub sroczkę, które trafiają do hangaru ust Twojego dziecka. 

6. Każdego ranka droga do kuchni przez salon to przemieszczanie się po polu minowym z klocków Lego. Chwila nieuwagi i jeden z tych niepozornych, kolorowych elementów, który przypadkiem nie trafił poprzedniego wieczoru do kosza z zabawkami, podstępnie wgryza się w Twoją stopę. Ale znosisz to dzielnie. Jak wszystko. Co więcej - na kolejne imieniny malucha kupujesz kolejne opakowanie tych nikczemnych pułapek. Ostatecznie - to zabawka edukacyjna, a Ty i tak, chociaż nie chcesz się do tego przyznać, lubisz budować z klocków latarnię morską.

7. Nauczyłaś się od nowa matematyki, fizyki oraz elementarza. Znasz wzór na obliczenie pola kwadratu i wiesz jak poprawnie napisać "gżegżółka". Poważnie. Większość z nas napisałoby to przez rz. Szóstka dla Ciebie!

8. Wiesz z kim umawia się Justin Bieber, znasz imiona chłopaków z One Direction… do licha! W ogóle wiesz czym jest One Direction! Może dlatego, że to takie New Kids On The Block albo Backstreet Boys, ale lepiej ubrane. Jakikolwiek nie byłby powód - pasja twojego dziecka jest przez Ciebie zawsze wspierana. Chyba, że chce hodować delfiny w wannie. Wtedy możesz spokojnie i stanowczo powiedzieć - nie. Ta sama reakcja jest w pełni uzasadniona przy pająkach, wężach oraz patyczakach. 

9. Cierpliwie znosisz wymówki z gatunku: "mamo nie umyłem wczoraj zębów, bo broniłem galaktyki" albo "nie mogę jeść groszku, bo będę zielony" albo "nie chcę iść do parku, bo… nie. Tak będę siedziała!". Znasz je wszystkie, prawda? Jeśli akurat się nie spieszysz są nawet zabawne.

10. Potrafisz pleść wianki, warkoczyki, wiązać sznurówki, jeść nożem i widelcem. Spokojnie każdego ranka poszukujesz ukochanego misia, koszulki z ośmiornicą (bez niej wyjście z domu jest niemożliwe), lalki, sandałka. Umiesz wymyślać nazwy dla wyimaginowanych krain, które tworzy Twoje dziecko i nawet wiesz jak do nich trafić. Razem jesteście niepokonani. I to jest naprawdę super.

Jeśli żaden z tych powodów nie jest Ci bliski, to nic straconego. Nadal masz odznakę "super" - po prostu jest jeszcze tysiąc osiemdziesiąt dziewięć innych powodów, których tutaj nie wymieniliśmy, a które z cała pewnością odnoszą się do Ciebie. Pamiętaj, że jesteś świetna!

Z dedykacją dla wszystkich matek. Własnych również.

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń