Czytaj
Aplikacje dla najmłodszych - ilustracja

Aplikacje dla najmłodszych

Oceń 171

Nowe technologie – przenośne komputery, tablety i telefony nie muszą być pochłaniaczem czasu tak, jak to bywało dawniej. Obecnie, firmy tworzące tego typu rozwiązania, oferują szeroki wybór programów edukacyjnych dla najmłodszych. Dziecko w każdym wieku znaleźć może w aplikacjach coś dla siebie: programy pomagające przyswoić matematykę lub języki obce, poprawiające koncentrację, uczące liczenia, pisania, czy bajki rozwijające wyobraźnię.

Dając dziecku do zabawy tablet, czy telefon nie musisz mieć więc wyrzutów sumienia oraz bać się, że jego czas wypełniony zostanie pustym klikaniem. Wręcz przeciwnie, maluch od najmłodszych lat obcujący z technologią łatwiej będzie sobie z nią radził w późniejszym okresie.
Pytanie tylko, jakie programy będą najlepsze dla naszych pociech? Aby ułatwić Wam wybór, poniżej mały przegląd aplikacji, które z pewnością będą dla dziecka ciekawą i edukacyjną przygodą.

Moobaa

To bardzo ładnie wykonana gra dla 8-miesięcznych szkrabów. Dzięki niej dziecko uczy się rozpoznawać odgłosy wydawane przez zwierzątka. Gra na tyle prosta, że każdy maluch powinien sobie z nią poradzić. Bez zbędnych guzików i reklam, wystarczy tylko kliknąć w dowolne miejsce, by zwierzak zaczął się ruszać i wydawać charakterystyczne dla siebie dźwięki.

Toddler Puzzle Woozzle

Gra dla nieco starszych, 2-letnich dzieci. 24 ładnie wykonanych układanek, a każda składająca się z maksymalnie 6 części. Drewniane puzzle działają intuicyjnie i płynnie, szybko wskakując na właściwe miejsce. Aplikacja opatrzona została przyjemną muzyką niczym z pozytywki.
Nauka słówek – sprytne szkraby

Wyposażona w 6 zestawów słówek gra nauczy Twojego malca kojarzenia przedmiotów, nazywania ich po imieniu oraz rozpoznawania dźwięków, jakie wydają. W wersji darmowej mamy do dyspozycji trzy zestawy: zwierzątka, instrumenty, zabawki. Gra jest po polsku, a każdy obrazek opatrzony jest przyjemnym głosem dziecka wymawiającego dane słowo. Duży wybór oraz duże, wyraziste ilustracje będą dla dziecka łatwe w obsłudze.

ABC… uczę się

To aplikacja z Kolekcji Hachette stworzona zgodnie z programem nauczania przedszkolnego. Zestaw gier przeznaczonych dla dzieci od 3 do 7 roku życia rozwija ich wyobraźnię, uczy liter i kolorów oraz samodzielnego myślenia. W wersji darmowej do dyspozycji mamy jeden level z kolorowankami i układankami. Warto pobrać, by przekonać się, że gra wciągnie malucha na długi czas. Aplikacja opatrzona została przyjemną dla dziecka muzyką oraz ciepłym głosem lektora.

Pettson’s Inventions

Przeznaczona dla starszych dzieci, bo powyżej 5 lat, aplikacja pomaga rozwijać w naszym maluchu małego wynalazcę. Do dyspozycji maluch ma różnego rodzaju narzędzia, jak łańcuchy, koła zębate, liny, taśmy oraz zwierzęta. Jego zadaniem jest tak poskładać je do kupy, by wprawić maszynę w ruch. Ładnie wykonana animacja oraz szeroki wybór, bo aż 27 łamigłówek z pewnością przytrzymają nasze dziecko na dłużej. Minusem jest brak wersji polskiej oraz brak wyjaśnienia, jakie zastosowanie mają poszczególne maszyny w życiu.

Toca Doctor

Toca doctor to jedna z wielu niezwykłych aplikacji dla najmłodszych, jakie wychodzą spod skrzydeł Toca Boca. Pełne kolorów, przyjemnych melodii historie pomagają dziecko poznawać świat. W przypadku Toca Doctor poznajemy świat lekarza – maluch na jeden dzień może wcielić się w rolę doktora ucząc się przy tym anatomii. Z serii polecamy jeszcze muzyczną grę Toca Band oraz interaktywny sklep z Toca Store. Gry dostępne na iPad i iPhone.

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń
Rockandrollowy Pluszak

Wszystkie utwory

Rockandrollowy Pluszak - okładka

Rockandrollowy Pluszak

00:58
Wesoły Miś Eryś i przyjaciele - okładka

Wesoły Miś Eryś i przyjaciele

02:26
Miś Patryś i pierwszy śnieg - okładka

Miś Patryś i pierwszy śnieg

03:32
Mój mały przyjaciel - okładka

Mój mały przyjaciel

01:22
Zdrowieje z Misiem Farmakusiem - okładka

Zdrowieje z Misiem Farmakusiem

03:04
Zdzisiek i czary - okładka

Zdzisiek i czary

00:43
Magiczna przygoda Misia OLI - okładka

Magiczna przygoda Misia OLI

01:18
Miś bez imienia - okładka

Miś bez imienia

02:43
Zakochany Miś - okładka

Zakochany Miś

03:29
Bardzo kochany miś - okładka

Bardzo kochany miś

01:02
Miś na dobranoc - okładka

Miś na dobranoc

00:50
Ubraniowa zagadka - okładka

Ubraniowa zagadka

01:33

Ulubione utwory