Czytaj
Co dać nauczycielowi na prezent? - ilustracja

Co dać nauczycielowi na prezent?

Oceń 1

Za chwilę koniec roku szkolnego i przedszkolnego, jak najlepiej podziękować nauczycielowi za 10 wspólnych miesięcy? Poniżej parę propozycji.

Niektórzy nauczyciele nie lubią dostawać prezentów, no i nie oszukujmy się, niektóre prezenty to podarunki kupowane na szybko, bez przemyślenia. A jeśli naprawdę doceniamy wkład, jaki nauczyciel daje w wychowanie naszego malca, warto podarować mu coś naprawdę miłego.

Własnoręcznie zrobione

Jeżeli kwiatki i bombonierki już się wam „przejadły” możecie wspólnie z dzieckiem poświęcić chwilę na przygotowanie prezentu własnymi rękoma. Co to może być? Piękna laurka z wierszykiem na cześć nauczyciela lub makieta klasy z nauczycielem w środku, wyszywana poduszka.

Połączenie sił

Jeżeli klasa jest dosyć zgrana, możecie połączyć siły i przygotować mini inscenizację, jak skecz lub wcześniej wymyślona i wspólnie odśpiewana piosenka na cześć nauczyciela. Może być na śmiesznie, może być poważnie – ważne, by było od serca!

Coś pysznego

Pieczenie jest teraz w modzie, a fantazja dziecka nie zna granic. Spróbujcie więc razem z malcem upiec coś znakomitego i oryginalnego np. kolorowe babeczki, żelkowy tort, babka w kształcie tablicy odpowiednio przystrojona zielonym (kiwi lub pistacjowym?) kremem. Smaczna i wymyślna słodkość powinna na długo zostać w pamięci nauczyciela. 

Coś praktycznego

Jak zestaw przyborów szkolnych niezbędnych nauczycielowi w codziennej pracy np. kolorowe długopisy, kolorowa kreda, mazaki, gumki i mnóstwo samoprzylepnych karteczek. Może też być oryginalny kubek do kawy ze śmiesznym hasłem lub zeszyt przystrojony własnoręcznie zrobioną okładką. 

Zielone

Kwiatki odrzuciliśmy, ale ładna i charakterystyczna roślina w doniczce, to zupełnie inna para kaloszy. Przecież tak okazała Chińska Pomarańcza lub Storczyk Tygrysi z pewnością będą wyglądały imponująco na biurku nauczyciela. Kwiat można ładnie opakować i wręczyć razem z wykonanym przez dziecko liścikiem. 

A wy co uważacie o takich wymyślnych podarunkach? Wolicie robić je własnoręcznie razem z malcem, czy może stawiacie na tradycyjne, słodkie bombonierki? Pozostawcie swoją opinię w komentarzu.

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń