Czytaj
Co możemy robić zimą? - ilustracja

Co możemy robić zimą?

Oceń 113

Oh hello, już zima! Tak, tak z pewnością już o tym wiecie, chociaż patrząc za okno, niekoniecznie musi być to aż tak oczywiste. Co prawda nocami mamy przymrozki, a te zaledwie kilka kresek powyżej zera za dnia również dla zmarzluchów nie jest czymś przyjemnym... Ale przecież prawdziwa zima to taka, kiedy mróz szczypie nas w nos, a trawniki i chodniki wyściełane są puszystym śniegiem. I to właśnie o takiej zimie chciałabym wam opowiedzieć.

Załóżmy, że mamy zimę z prawdziwego zdarzenia, czyli biel, biel i jeszcze raz biel. Czy zdawaliście sobie sprawę, ile ciekawych rzeczy można robić na śniegu? Jak aktywnie można spędzać czas zimą? Jeżeli nie, to zaraz wszystko będzie jasne jak śnieżka.

Muszę się przyznać (co za wstyd), że jeszcze nigdy nie lepiłam bałwana, a wy? Mieliście okazję przejść ten proces od początku do końca? Od trzech śniegowych kul, po garnek na głowie bałwanka? Jeżeli tak, to warto to powtórzyć, jeżeli nie, to czas najwyższy. Zorganizujcie wspólnie z dzieckiem wszystkie niezbędne akcesoria, w które przyodziejecie bałwanka, a następnie gruby szal, ciepłe rękawice i w drogę!

A co powiecie na football na śniegu? Albo inna gra zespołowa np. siatkówka z pewnością rozgrzeje was do czerwoności. Wystarczy kawałek przydomowego placu, zasypane boisko szkolne lub inna przestrzeń, na której bezpiecznie możecie wyszaleć się razem z dzieckiem. Aha, nie zapomnijcie też o kolorowej piłce – białą szybko zgubicie w śniegu ;)

Zima bez lodowiska nie jest już tym samym, a większość dużych miast tego typu atrakcje oferuje. Nie skorzystać więc z okazji, by wsiąść na łyżwy byłoby dużym grzechem. Jeżeli dla dziecka lub dla was będzie to pierwszy raz warto wybrać się na lodowisko kiedy nie ma na nim zbyt dużo ludzi. A jeśli lód nie jest wam straszny, to można pomyśleć nawet o hokeju na lodzie, co wy na to?

Wycieczka zimą nie musi być złym pomysłem, zwłaszcza, jeśli można ją połączyć z aspektem edukacyjnym. Możemy na przykład wybrać się do lasu w poszukiwaniu tropów pozostawionych przez zwierzęta lub skompletować różnego rodzaju dary natury np. gałązki, by potem w domu stworzyć kolaż.

A jeśli śnieg jednak nie dopisze…

No cóż, po pierwsze możecie wybrać się na rower, czy rolki lub po prostu długi spacer. Jeśli jednak temperatura spadnie poniżej zera i podziwianie natury stanie się przyjemne jedynie z bezpiecznej odległości tj. zza okna, wówczas pozostaje domowa rozrywka. Co więc można robić zimą w domu?

Pobawić się w odkrywców! Bez względu na to ile metrów liczy wasze mieszkanie, taka zabawa może dać wszystkim sporo frajdy. Schowajcie wybrany przedmiot przed jednym z członków rodziny, a następnie nakierowujcie go podpowiadając „ciepło”, „zimno”.

Odkurzyć rodzinne fotografie! Czy twoje dziecko zna własne korzenie? Może warto stworzyć wspólne drzewo genealogiczne? Opowieści o przodkach zawsze mają w sobie coś z magii.

Odświeżyć sprzęt do karaoke! Nie każdy śpiewać umie, ale każdy lubi, zwłaszcza w domu, wśród bliskich, kiedy nie jesteśmy krytykowani. Przy zdrowych przekąskach i karnawałowych dekoracjach urządźcie sobie swój własny, rodzinny turniej karaoke!

 Znacie więcej pomysłów na zimowe aktywności? Podzielcie się nimi w komentarzu.

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń