Czytaj
Co robić, by się nie nudzić? - ilustracja

Co robić, by się nie nudzić?

Oceń 3

Wycieczka z maluchem może być dla nas wyzwaniem ponieważ każdy rodzic zapewne chce, by maluch wyniósł z wakacji, jak najwięcej przyjemności i frajdy.

Aby więc dziecko się nie nudziło i aby uchronić nasze uszy przed dziwnymi pytaniami lub jęczeniem małej marudy, poszukajmy rozrywki idealnej.

Poniżej znajdziecie parę propozycji na to, jak czas z dzieckiem spędzić oraz jak skutecznie ów czas dziecku wypełnić.

Mini olimpiada, bez względu, czy jesteście na plaży, nad jeziorem, czy na działce, zawody sportowe zawsze dobrze się sprawdzą. Jeśli jest was więcej - idealnie! Dobierz dyscypliny odpowiednio do miejsca, w którym się znajdujecie. Jeśli jesteście na plaży mogą być to: wyścigi po piachu do celu, przeskoki przez fale, siatkówka, podrzucanie piłki, badminton, budowanie zamków z piasku na czas. Jeśli waszym wakacyjnym miejscem jest bardziej leśny krajobraz możecie zorganizować bieg slalomem pomiędzy drzewami, wspinaczkę na drzewo w jak najkrótszym czasie (oczywiście z odpowiednim zabezpieczeniem np. materacem ułożonym pod drzewem), wyścigi na hulajnodze, rzut bulą jak najdalej, czy balansowanie na pniu opartym o dwa duże kamienie (na małej, bezpiecznej wysokości).

Szukanie skarbu! Szukanie skarbu jest ekstra, gdyż nie tylko można na tą jedną chwilę zostać małym detektywem, ale również ma ono wymiar iście edukacyjny. Wszystko zależy od tego, na co się poluje. W lesie możemy np. zbierać liście, kamyki, czy szyszki, nad morzem mogą to być bursztyny oraz muszle. Wszystkie zdobycze warto zachować, by w domu zrobić z nich kolorowe dzieło sztuki.

Wieczorne opowieści, te sprawdzą się idealnie przy zachodzie słońca na plaży lub przy ognisku nad jeziorem. Jeżeli twoje dziecko ma bujną wyobraźnię pozwól jemu wymyśleć i opowiedzieć historię. Co noc każdy członek rodziny może zaprezentować własną bajkę lub dorobić ciąg dalszy historii rozpoczętej przez kogoś innego poprzedniego dnia.

Podglądanie chmur. Na plaży nie ma nic przyjemniejszego niż leżenie brzuchem do góry i podziwianie nieba, pod warunkiem oczywiście, że słońce nie razi nas w oczy! Jeśli jednak na niebie dużo jest cumulusów, czyli chmur kłębiastych o bardzo nieregularnych warstwach - warto urządzić sobie zabawę w zgadywankę, co dana chmura przypomina. Możecie się zdziwić, ile na niebie znajduje się różnych kształtów, począwszy od całego zoo, a skończywszy na bardzo dziwnych stworach, czy dinozaurach.

Wymyślanie nazw! A co jeśli otaczające nas przedmioty nazywałyby się zupełnie inaczej? Na przykład auto byłoby burczącym łazikiem, a morze hałaśliwym pieniaczem. Ta zabawa nie wymaga dodatkowych przyborów, wystarczy kocyk i głowa pełna pomysłów. Usiądźcie wygodnie na trawie lub piasku i rozejrzyjcie się dookoła, czy mało macie przedmiotów, które z powodzeniem mogłyby nazywać się inaczej?

Warsztaty malarskie dla każdego małego artysty. Jeśli twoje dziecko uwielbia rysować nic przyjemniejszego, niż przelewanie na papier lub płótno letniego krajobrazu, dla takiego malucha nie znajdziesz. Warto zaopatrzyć się więc w sztalugę, farby lub ołówek i mnóstwo kolorowych pisaków oraz kredek. Jeżeli dziecko nie ma pomysłu od czego zacząć, dawaj mu zadania np. narysować falę, psa Antka, jabłoń, czy ogródek babci pełen różnokolorowych kwiatów.

Jakie są wasze pomysły na wakacje z dzieckiem? W co lubicie się bawić najbardziej kiedy świeci słońce? A co robić, kiedy na dworze pada deszcz? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami w komentarzach.

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń