Czytaj
Co w kinie piszczy? - ilustracja

Co w kinie piszczy?

Oceń 31

Pogoda może bardziej sprzyja spacerom i aktywnościom na dworze, jednakże kto powiedział, że nie można wybrać się spacerem do kina? A jeśli w niedzielne popołudnie planujecie wypad całą rodziną na film, który rozbawi wszystkich począwszy od brzdąca, a skończywszy na dorosłym, zobaczcie poniższe propozycje.

Mr. Peabody and Sherman

Pan Peabody i Sherman już od dwóch tygodni goszczą na ekranach kin, ale jeżeli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć perypetii niezwykle inteligentnego psa oraz jego podopiecznego (Shermana), to czas najwyższy. Pan Peabody i Sherman to pouczająca bajka z bardzo dobrymi dialogami, które śmieszą naprawdę każdego. Koniecznie musicie zobaczyć co stanie się kiedy nagniemy czasoprzestrzeń oraz dowiedzieć, kto wymyślił pierwszy samolot.

Muppety: Poza prawem

Ta pozycja, to kino bardziej familijne niż dla młodszych dzieciaków, które pewnych dialogów mogą w Muppetach zwyczajnie niezrozumieć. Jednakże starszaki oraz dorośli ubawią się przy tym filmie przednio. Nie da się ukryć, iż te kukiełkowe postacie zawsze i każdego są w stanie wprowadzić w bardzo dobry nastrój. Tym razem, znana paczka boryka się z zagadką kryminalną na miarę Różowej Pantery, czy Fantomasa. Czy będziecie w stanie rozróżnić prawdziwego Kermita od sobowtóra, złodzieja diamentów – Constantina?

Robaczki z Zaginionej Doliny

Duże problemy, małych mieszkańców Zaginionej Doliny. Tym razem mamy aferę nie międzynarodową, ale taką na poziomie źdźbła trawy, gdyż napięcie spowodowane pudełkiem z kostkami cukru, narasta między czerwonymi a czarnymi mrówkami. I co w tym wszystkim robi biedronka? Ta animacja bawi łagodnym żartem oraz edukuje zarówno przyrodniczo, jak i w temacie relacji międzyludzkich. Uwagę przykuwa również ładna oprawa graficzna. Naprawdę bardzo przyjemne kino dla najmłodszych.

Wędrówki z dinozaurami 3D

Jeżeli jest na świecie maluch, który nie lubi dinozaurów musi stanowić on ciekawy okaz. Przecież dinozaury, zwłaszcza w wersji 3D, to najciekawsze i najbardziej tajemnicze zjawisko, z jakim taki paroletni brzdąc może się spotkać. Kinowa wersja serialu BBC upgrade’owana pod trójwymiarowe efekty, to przyrodnicza podróż w czasie. Kto chętny?

Skubani

Na koniec pozycja dla zatwardziałych wegetarian. Po raz kolejny odpalamy wehikuł czasu, by razem z dwoma indykami (Frankiem i Olo) przenieść się do pierwszego Święta Dziękczynienia. Dwaj panowie, a właściwie ptaki, chcą wyzwolić swoich przodków oraz wszystkie współczesne indyki przed nieindyczym rytuałem pieczenia indyka. Stereotypowo ograne postaci – nieatrakcyjny mądrala i dbający o tężyznę fizyczną, ale z „ptasim móżdżkiem” współtowarzysz – w tym zestawieniu nadrabiają naprawdę dobry dialogiem. W wersji polskiej za głosy bohaterów odpowiadają znakomite głosy Cezarego Pazury (Franek) i Piotr Fronczewski (Olo), co tym bardziej potęguje żart. A jeśli chodzi o inne rekomendacje - animacja stworzona jest przez tych samych ludzi, co znakomity i już właściwie kultowy, Shrek.  

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń