Czytaj
Co złego jest w babcinych poradach? - ilustracja

Co złego jest w babcinych poradach?

Oceń 154

Ile to razy słyszałyście prawdy swoich mam, czy babć na temat tego, jak wychowywać dziecko? Cała masa domowych sposobów na przeziębienie, na przewianie, na niejadka, na uparciuchów, w dalszym ciągu promowana jest w tzw. domach z tradycją. Jednak, jak dowodzą lekarze, nie wszystkie te złote rady są faktycznie zdrowe dla naszych dzieci. Których zatem unikać?

Pij mleko będziesz wielki!

No cóż, nie do końca. Jak się okazuje nadmiar mleka krowiego również szkodzi, a dokładnie może powodować anemię i niedokrwistość. Mleko to posiada również za dużo białka, które w takiej ilości potrzebne jest cielakowi (gdyż dorasta szybciej), a nie dziecku, które do osiągnięcia dojrzałości potrzebuje aż około 15 lat. Tym samym mleko może powodować otyłość, alergie pokarmowe, a także wiele innych chorób.

Całe jaja i orzechy podawać należy w późniejszym okresie, by uniknąć alergii.

Lekarze sugerują, że to wcześniejsze ich podawanie może zapobiec alergii. Dlatego kiedy malec osiągnie około 6 miesiąca życia możemy zrobić test nakładając np. odrobinę masła orzechowego na skórę dziecka i obserwując, czy nie ma wysypki. Jeżeli nie wystąpi żadna reakcja alergiczna, następnego dnia możemy nałożyć odrobinę masła na usta malca, a kolejnego dnia podać je dziecku w potrawie. Wprowadzanie składników alergizujących należy zawsze konsultować z lekarzem.

Woda utleniona najlepsza na rany.

Nic bardziej mylnego. Stosowanie wody utlenionej, czyli nadtlenku wodoru, nie tylko nie przyspieszy gojenia się ran, ale może ten proces opóźnić. Nadtlenek wodoru bowiem może zabijać zdrowe komórki. Użyj wody utlenionej tylko w wypadkach kiedy rana jest bardzo zabrudzona, w innych korzystaj ze zwykłej wody lub soli fizjologicznej.

Ciemne piwo powoduje wzrost ilości pokarmu u matki.

Faktycznie, ciemne piwo powoduje wzrost ilości pokarmu podczas laktacji, ale na dłuższą metę może spowodować zmniejszenie jego produkcji. Dwa, wypijając takie piwo należy odczekać, by procenty uleciały z naszego organizmu przed następnym karmieniem. Nigdy nie próbujcie takich zabiegów na własną rękę, w sytuacjach kiedy pokarmu mamy mało, warto skonsultować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń
Rockandrollowy Pluszak

Wszystkie utwory

Rockandrollowy Pluszak - okładka

Rockandrollowy Pluszak

00:58
Wesoły Miś Eryś i przyjaciele - okładka

Wesoły Miś Eryś i przyjaciele

02:26
Miś Patryś i pierwszy śnieg - okładka

Miś Patryś i pierwszy śnieg

03:32
Mój mały przyjaciel - okładka

Mój mały przyjaciel

01:22
Zdrowieje z Misiem Farmakusiem - okładka

Zdrowieje z Misiem Farmakusiem

03:04
Zdzisiek i czary - okładka

Zdzisiek i czary

00:43
Magiczna przygoda Misia OLI - okładka

Magiczna przygoda Misia OLI

01:18
Miś bez imienia - okładka

Miś bez imienia

02:43
Zakochany Miś - okładka

Zakochany Miś

03:29
Bardzo kochany miś - okładka

Bardzo kochany miś

01:02
Miś na dobranoc - okładka

Miś na dobranoc

00:50
Ubraniowa zagadka - okładka

Ubraniowa zagadka

01:33

Ulubione utwory