Czytaj
Dziewczyny są twarde, czyli kino z bohaterką w tytule - ilustracja

Dziewczyny są twarde, czyli kino z bohaterką w tytule

Oceń 3

Jeżeli twoja córka ma problem z samoakceptacją, jeśli nie umie uwierzyć we własne możliwości, czuje się gorsza lub boi się podjąć jakiekolwiek wyzwanie, poniżej parę przykładów, które mogą stać się dla niej odpowiednim wzorcem. Wśród filmów i bajek dla dzieci wiele produkcji, na całe szczęście, opowiada historie silnych i ambitnych dziewczyn. Chcesz zatem, by twoja córka była odważna i przebojowa, a przy tym mocno wierzyła w swoje możliwości, zaplanuj popołudniowy lub weekendowy seans z jednym z wymienionych w tym zestawieniu tytułów.

Mulan

To jedna z księżniczek Disney’a, jednak ta najbardziej waleczna. Mulan urodziła się dwa tysiące lat temu i w zdecydowanie innej rzeczywistości niż nasza. Mulan wciela się w wojownika i zaciąga do wojska, by uchronić swojego schorowanego ojca. Chociaż taka fabuła zupełnie odbiega od problemów dzisiejszych nastolatek, to jej uczucia, emocje, a także zwrot w stronę rodzinnym wartościom jest jak najbardziej aktualny. 

Janka

Zmieniamy klimat i przenosimy się do ubiegłego wieku. Janka to serial, który kojarzy zapewne jeszcze wielu z was i być może wielu z was, podobnie, jak ja, z zapartym tchem śledziło rywalizację pomiędzy Janką i Julkiem oraz pomiędzy ich bandami: Orłami i Wilkami. Serial z końcówki lat 80-tych oddawał realia Polskiej wsi, idealnie też wpisywał się w emocje i klimat panujący wśród ówczesnej młodzieży. Zanim przeszliśmy na tryb Beverly Hills 90 210, taka sielska historia doskonale wprowadzała w damsko-męski świat, świat pierwszy emocji i uczuć. A Janka była dobrym przykładem młodej zbuntowanej i wyzwolonej kobiety. Czyż nie prawda?

Tysiąc razy silniejsza

Ta pozycja jest historią raczej dla gimnazjalistów. Opowiada historię 15-latki imieniem Signe - cichej, niepozornej dziewczyny, która choć najlepsza pod względem ocen w klasie, niczym innym szczególnie się nie wyróżniała. Prym wiodły bardziej przebojowe dziewczyny oraz chłopcy, którym wszystko wolno. Sytuacja zmienia się, kiedy do klasy dołącza zbuntowana Saga... O sytuacji w społeczności szkolnej, o poczuciu pewności siebie, o złych i dobyrch wartościach.

Mała Syrenka

Niech was nie zdziwi ta pozycja. Opowieść o małej Ariel w tym zestawieniu jest jak najbardziej na miejscu. Któż inny pokazuje nam, że marzenia nie są niczym złym, że marzenia mogą się ziścić, a wszystko zależy od naszego uporu. Powiedzieć możecie, że każda bajka Disney’a właśnie takim morałem się kończy, ale ta syrenka w pewnym sensie jest wyjątkowa, gdyż chociaż ma wszystko (kochającą rodzinę, dobry dom), to jej ciekawość świata, jej próba przełamania barier, jest wręcz imponująca. Do Małej Syrenki zdecydowanie warto wrócić!

Alicja w Krainie Czarów

Na zakończenie pozycja na w pół animowana, bo mowa o ostatniej produkcji, która do kin weszła w 2010 roku. Chociaż wszystkie ekranizacje tej bajki są niezwykle urocze, to ta ze względu na niezapomniane role Johnny'ego Deppa, Mii Wasikowsky oraz Heleny Bohnam Carter, ma niesamowity czar, który roztacza się przez cały czas trwania filmu. Alicja, jako bohaterka, to niezwykle ciekawska dziewczynka, która potrafi jednak wykazać się wielką odwagą, siłą i empatią. W tej historii główna bohaterka przechodzi wielką przemianę, dzięki niezwykłym przygodom, pokusom oraz problemom, jakie stają na jej drodze, ta dziewczynka dojrzewa emocjonalnie do małych, a zarazem wielkich decyzji. Bardzo pouczająca opowieść z ciekawym poczuciem humoru.

W tym zestawieniu to tyle. Jak zwykle czekam na wasze propozycje. Pozostawcie je w komentarzu.

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń