Czytaj
Gadżety ułatwiające rodzicielstwo - ilustracja

Gadżety ułatwiające rodzicielstwo

Oceń 131

Rodzaj ludzki znany jest z tego, że zawsze szuka sposobu na ułatwienie sobie życia. Od wymyślania urządzeń tak przydatnych jak koło, aż po rzeczy bez których pewnie moglibyśmy się obejść, ale nie powstrzymało to ich twórców przed ich stworzeniem (pozdrowienia dla człowieka odpowiedzialnego za wiatraczek chłodzący makaron). Udoskonalenia wprowadzamy na polu praktycznie każdej dziedziny, w tym rodzicielstwa. Kto sto, czy pięćdziesiąt lat temu pomyślałby, że kiedyś pojawią się na rynku pieluszki, będące jednorazowego użytku? A jednak rynek wyparł niemal całkowicie tetrę, zastępując ją innymi, super chłonnymi materiałami. Jakie jeszcze gadżety ułatwią nam życie? Oto kilka pomysłów.

1. Analizator płaczu: Why Cry

Niemowlak podobno przepłakuje około 17% swojego pierwszego roku życia. Co jest całkiem potężnym wynikiem, biorąc pod uwagę, że maluch śpią średnio 14 godzin na dobę. Często namierzenie powodu kwilenia dziecka nastręcza dużo problemu. Czy chce jeść? Pić? Boli go brzuszek? Za zimno, za ciepło, grzechotka leży za daleko, nie podoba mu się kolor skarpetki w tygryska? Tak wiele, wiele możliwości! Część z nich pomaga zidentyfikować analizator płaczu Why Cry, który rozpoznaje 5 podstawowych rodzajów płaczu i informuje rodzica, co próbuje zakomunikować dziecko. Wystarczy wcisnąć przycisk, poczekać kilka sekund i usłyszeć wynik. Analizator spotyka się z bardzo różnymi ocenami - od zachwyconych po delikatnie podejrzliwe. Faktem jest, że pięć rodzajów to niedużo, jednak jest to jakiś początek, prawda?

2. Elektroniczna niania i monitory oddechu

Elektroniczna niania to zestaw: nadajnik (zwany stacją dziecka) i odbiornik (stacja rodzica). Podstawowym działaniem tego urządzenia jest przekazywanie dźwięków ze stacji dziecka do stacji rodzica. Dzięki temu słyszymy, czy nasz maluch nadal spokojnie śpi, gaworzy, czy może zaczyna płakać i należy zajrzeć do jego pokoju. Mechanizm jest ciagle udoskonalany i występuje w wielu opcjach, od zwykłego mikrofonu po bardziej skomplikowany gadżet z kamerą (podgląd na niemowlaka), kontrolą oddechu (po 15 sekundach bezdechu niemowlaka włącza się alarm) lub połączeniem z telefonem, dzięki któremu wszelkie informacje będziemy otrzymywać na komórkę. Co jeszcze? Istnieją modele pozwalające nagrywać wiadomości od rodziców, które będą odgrywane niemowlakowi zaraz po jego przebudzeniu, opcje z projektorami grającymi muzykę, czy z higrometrem. Mamy więc wiele możliwości, ale warto się zastanowić, czy na pewno będziemy z nich wszystkich korzystać.

 

3. Ekspres do mleka

Początkujący rodzice mogą mieć trudność w chwili, gdy trzeba przygotować mleko dla dziecka w odpowiedniej temperaturze albo podać słoiczek podgrzany tak, aby maluch nie miał problemu ze spożyciem jego zawartości. Wynaleziono rozwiązanie także i dla tego problemu: ekspres do mleka, który nie tylko nadaje cieczy odpowiednią ciepłotę, ale dodatkowo pozwala sterylizować różne pojemniczki oraz ogrzać obiadki. Zawsze dokładnie do takiej temperatury, jaka jest wymagana. Proste i genialne. 

4. Miś do usypiania

Wyobrażacie sobie ten moment, w którym, po 9-ciu miesiącach błogiego dryfowania w ciepłym, ciemnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscu, nagle zostajemy wyrwani z tego słodkiego snu, a wszystko staje się głośne i jasne? Oczywiście, że wyobrażacie, bo każdy z nas to przeżył (a niektórzy podobnie odbierają codzienne pobudki, więc doświadczenie to wraca do nich każdego dnia…) - na szczęście niewiele z tego pamiętamy. Dla niemowlaków jednak proces przyzwyczajania się do zupełnie nowego środowiska jest całkiem świeży, dlatego warto spróbować zminimalizować niedogodności związane z odkryciem, że oto nie jest już w łonie matki. W jaki sposób? Oto maskotka stworzona specjalnie do usypiania, która imituje dźwięki ułatwiające zapadnięcie w sen. Maluch usłyszy bicie serca, szum fal, a nawet wiadomość, którą nagra dla niego rodzic. Co ciekawe pluszak jest w zestawie z kocykiem, zrobionym z materiału chłonącego zapachy. Wystarczy włożyć kocyk na kilka minut pod ubranie, tak, aby stykał się z naszym ciałem i po chwili maluszek będzie mógł wtulić się w niego czując zapach mamy lub taty. Czy taka funkcja jest rzeczywiście przydatna? Warto sprawdzić.

5. Poduszka do karmienia

Podczas karmienia piersią, plecy matki narażone są na spore obciążenie, co może prowadzić do napięcia szyi oraz karku. Poduszka do karmienia powinna zredukować te dolegliwości. Wystarczy odpowiednio ułożyć malucha i gotowe. Poduszki występują w różnych wielkościach oraz kształtach, a dodatkowo można wybrać  materiał z którego są szyte. Są więc nie tylko wygodne, ale również przyjemne dla oka. Czegóż chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń