Czytaj
Jak odczarować jesień? - ilustracja

Jak odczarować jesień?

Oceń 136

Polska jesień bywa ładna, kolorowa i słoneczna, ale momentami we znaki dają się nam chłód, deszcze i krótsze dni. Dlatego jest to czas, w którym potrzebujemy dwa razy mocniej wspierać nie tylko swoją odporność, ale i samopoczucie. Wykorzystajmy zatem dary, jakie jesień z sobą niesie oraz odczarujmy ten czas sprawiając, by kojarzył nam się z wieloma przyjemnościami.

Co takiego więc jesień w sobie ma? Przede wszystkim kolory, dlatego nie odmawiaj sobie spacerów, a wręcz zwiększ ich ilość akonto czynności, które wraz z latem odeszły z naszego grafika, jak częste wizyty na basenie, rowerowe podróże, jazda na rolkach, czy gry zespołowe pod gołym niebem. W mieście jest wiele ciekawych obiektów, do których można się wybrać na pieszo, wiele parków, które warto zwiedzić, zaś poza metropolią jest las i mnóstwo kolorowych tras, które warto przemieżyć.

Jesień to też okres, w którym królują śliwki, jabłka, gruszki i dynia! Każdy z tych smaków możesz zamknąć w swoim daniu popisowym, pysznej kawie, czy pożywnym śniadaniu do pracy. Znasz np. sernik dyniowy z musem śliwkowym (http://www.kwestiasmaku.com/desery/serniki/sernik_dyniowy/przepis.html), ostrą dyniową latte (http://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/dynia/pumpkin_spice_latte/przepis.html), omlet z jabłkami (http://codziszjemnasniadanie.pl/post/19292143877), czy jabłeczny sernik (http://doctor-makeachange.blogspot.com/2011/03/skadnik-twarog-250g-serek.html)?

Co jeszcze ciekawego niesie ze sobą jesień? Skarby ukryte w parkach pod liśćmi, jak żołędzie, kasztany, czy szyszki. Wracając ze wspólnego spaceru z malcem nie zapomnijcie zgarnąć parę takich skarbów, by w domu wspólnie przygotować z nich rzeźby. Takie jesienne figurki postoją długo i mogą być używane do zabawy lub jako podpora dziecięcego portretu.

A jeżeli wszystkie z powyższych zawiodą lub będą niewystarczające jest jeszcze parę propozycji w zanadrzu. Włącz ulubiony film, który zawsze podnosi Cię na duchu, odwiedź sklepy w celu odświeżenia garderoby – kolorowy sweter lub szal, mogą zdziałać cuda, pobaw się w fotografa i spróbuj odkryć uroki jesieni przez obiektyw aparatu.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń
Rockandrollowy Pluszak

Wszystkie utwory

Rockandrollowy Pluszak - okładka

Rockandrollowy Pluszak

00:58
Wesoły Miś Eryś i przyjaciele - okładka

Wesoły Miś Eryś i przyjaciele

02:26
Miś Patryś i pierwszy śnieg - okładka

Miś Patryś i pierwszy śnieg

03:32
Mój mały przyjaciel - okładka

Mój mały przyjaciel

01:22
Zdrowieje z Misiem Farmakusiem - okładka

Zdrowieje z Misiem Farmakusiem

03:04
Zdzisiek i czary - okładka

Zdzisiek i czary

00:43
Magiczna przygoda Misia OLI - okładka

Magiczna przygoda Misia OLI

01:18
Miś bez imienia - okładka

Miś bez imienia

02:43
Zakochany Miś - okładka

Zakochany Miś

03:29
Bardzo kochany miś - okładka

Bardzo kochany miś

01:02
Miś na dobranoc - okładka

Miś na dobranoc

00:50
Ubraniowa zagadka - okładka

Ubraniowa zagadka

01:33

Ulubione utwory