Czytaj
Kulturalna rodzina, czyli pomysł, jak spędzić czas z dzieckiem na mieście. - ilustracja

Kulturalna rodzina, czyli pomysł, jak spędzić czas z dzieckiem na mieście.

Oceń 181

Na dworze się zazieleniło, a weekendy powoli zaczynają się wydłużać. Przypieczeni pierwszym słońcem nabieramy chęci na wychylenie nosa zza drzwi. Ale kiedy już ów nos wychylimy, to co dalej?

Wcześniej już pisaliśmy Wam, o sportach rodzinnych teraz jednak podamy parę propozycji aktywności miejskich. Przecież nie samym sportem człowiek życie, a strawa duchowa równie ważna!

A więc co, z czym, gdzie i kiedy?

Wszyscy wiemy, że dzieciaki najlepiej realizują się poprzez tworzenie, dlatego właśnie tworzenie proponujemy na pierwszy rzut.

Friends Creative Activities to propozycja dla warszawiaków. Miejsce bardzo nietypowe, ponieważ dla dzieci i rodziców. Jeżeli wierzycie w moc zabawek tworzonych własnoręcznie, jeśli chcecie przekazać dzieciom wiedzę większą od obsługi komputera, zabierzcie je na zajęcia do Klubu Małego Artysty. To tutaj malec będzie stworzyć własną grę planszową lub samemu uszyć wyjątkową przytulankę. W Friends Creative Activities do wyboru macie też zajęcia z ceramiki, które doskonale rozwijają zdolności manualne, a przy tym dobrze wpłyną na wyobraźnię malca oraz trochę odprężą.

Podczas, gdy maluchy będą kreatywnie działać, rodzice mogą im wtórować na swoich zajęciach tj np. na Florystyce, Filcowni, Batiku lub innych.

Szczegóły znajdziecie tutaj

Mali Twórcy – krakowska pracownia, w której dzieciaki zdobędą wiedzę, jak łączyć kreatywną pracę manualną z historią, a dokładnie historią sztuki i historią Krakowa oraz Małopolski. Zajęcia odbywają się z użyciem gliny, papieru, farb, etc. Dodatkową atrakcją są goście, na co dzień zajmujący się sztuką.

O pracowni więcej dowiecie się tutaj

Jeżeli chcecie połączyć naukę z zabawą Centrum Nauki Experyment będzie idealne. Zajęcia przeznaczone są dla najmłodszych i nieco starszych fascynatów zjawisk zachodzących w mikro i makroświecie. Uczestnicy zajęć mogą wybrać, czy chcą zgłębić tajniki środowiska, człowieka, dźwięków, fizyki, czy optyki. W ramach centrum prowadzona jest Akademia Experymentu, której celem jest pobudzanie kreatywności i wyobraźni dzieci w wieku 6-9 lat. Na zajęciach nie sprawdza się listy obecności, za to po zajęciach każde dziecko otrzymuje pieczątkę potwierdzającą obecność do indeksu.

O Gdyńskim centrum poczytacie więcej tutaj

Warszawa również może poszczycić się swoim naukowym centrum. Centrum Nauki Kopernik to miejsce, które zwiedzić trzeba koniecznie! Dla dużego i dla małego, bo tu każdy znajdzie coś co go zachwyci, wprawi w osłupienie lub po prostu zainteresuje. W centrum odwiedzić możecie aż sześć tematycznych galerii: świat w ruchu, człowiek i środowisko, strefa światła, korzenie cywilizacji, re:generacja i bzzz! Dodatkowo jedyny w swoim rodzaju teatr z udziałem robotów zamiast aktorów, czyli Teatr Robotyczny. Jeśli jeszcze Wam nie mało to do zwiedzania pozostają Park Odkrywców i planetarium. Uczta na cały dzień!

Przeczytajcie o wystawach na stronie Centrum Nauki Kopernik

A teraz nieco prahistorii. Pamiętacie dinozaury? Wyginęły całe wieki temu, ale jeśli macie ochotę popodziwiać je z bliska to w Dinolandii jest to możliwe. Pod dachem Parku Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia mieści się aż 50 tych stworzeń. Oprócz obcowania z tymi wielkoludami na dzieciaki czeka również park linowy, Jaskinia Tajemnic oraz pędzel i farby, gdyby komuś przyszło na myśl pobawić się paleontologa.

Park Dinozaurów i Rozrywki mieści się w województwie małopolskim, a dokładnie w miejscowości Inwald. Szczegóły, jak zwykle tutaj

Jeżeli już wszystko pozwiedzacie czas na odpoczynek, a taki mogą sobie zafundować warszawiacy w FikuMikuCafé. Mieszcząca się na Saskiej Kępie kawiarnia przeznaczona jest dla rodziców i dzieci. Bajkowy wystrój oraz równie bajkowa muzyka zachęcą do zabawy każdego opornego malca. A super pyszne menu skusi niejednego niejadka. FikuMikuCafé oferuje pierogi, ekologiczne zupki lub ciabatty, a na deser różne ciasta i ciasteczka. Czas dzieciom zajmom też animatorzy, którzy oferują przedszkolne zabawy, taniec oraz spotkania ze sztuką.

Więcej o FikuMikuCafé

W Poznaniu dla zmęczonych wędrowców – małych i dużych, czeka kawiarnia inna niż wszystkie. Cafe Bebe to miejsce, w którym na zabawę mogą liczyć już 8-miesięczne szkraby. W ramach kawiarni odbywają się również warsztaty m.in. rytmiczno-ruchowe, czy językowe. Cafe Bebe to również e-sklep z zabawkami i akcesoriami dla maluchów.

Zobaczcie galerię zdjęć z tego uroczego miejsca. Nie zapomnijcie również wstąpić na czekoladową rozkosz lub sorbetowy zawrót głowy. Szczegóły tutaj

Konik na biegunach to miejsce, w którym poczujecie się jak w domu. Kawiarnia mieści się w Płocku i choć nie duża, to nie lada w niej atrakcje. Oprócz kawy, różnorakich herbat oraz całej masy słodkości, w Koniku na biegunach odbywają się również warsztaty dla dzieci np. Mały Edison, scrabooking, czy rytmika. Rodzice zaś odwiedzić mogą sklepik, w którym do zakupienia ekologiczne i edukacyjne zabawki, a także albumy wykonane w technice scrapbooking.

O Koniku na biegunach więcej dowiecie się tutaj

 

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń