Czytaj
Najlepsze książki dla dzieci mijającego roku - ilustracja

Najlepsze książki dla dzieci mijającego roku

Oceń 0

Kończy się rok, a więc zaczyna się czas podsumowań, tym razem na warsztat wzięliśmy książki. Parę ciekawych pozycji pojawiło się na rynku, wszystkich nie sposób tutaj opisać, ale są takie perełki, które warto odznaczyć. Poniżej więc w miarę różnorodny zbiór, który powinien zaciekawić każdego malca.

Labirynt Lukrecji

Autor: Agnieszka Chylińska

Na pierwszy rzut poszła pozycja Agnieszki Chylińskiej. Na piszących ludzi showbiznesu patrzymy zawsze z przymrużeniem oka - czy to aby na pewno chęć realizacji się na polu literackim, czy może kolejna próba zaistnienia na językach wszystkich? No cóż, trzeba przyznać, że pani Agnieszka bardzo ładnie buduje historię oraz wciąga słuchacza w świat bohatera. Tym razem bohaterką jest niejaka Lukrecja, która pewnego dnia postanawia przestać mówić. Co z tego wynika? Opowieść idealna na obecną pogodę, gdyż pełno w niej jesienno-zimowej szarugi. Na pewno jest to powieść bardziej wymagająca od innych książek, gdyż, jaka sama Agnieszka podkreśliła, nawiązuje do jej cięższych przeżyć z dzieciństwa.

Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci

Autor: Galewska-Kustra Marta, Szwajkowska Elżbieta, Szwajkowski Witold

A teraz pozycja z zupełnie innej beczki. „Wierszyki…” to nie tylko książki dla dzieciaków z problemami logopedycznymi, chociaż z pewnością będzie świetną pomocą przy nauce poprawnej wymowy, ale jest to też świetna pozycja dla wszystkich tych, którzy chcą rozwinąć swoje możliwości. Rymowanki dostosowane są do wieku, a więc te młodsze, jak i trochę starsze dzieciaki mogą znaleźć w niej coś interesującego.

Opowiem Ci, mamo co robią pająki!

Autor: De Latour Daniel, Brykczyński Marcin

Pięknie ilustrowana książka autorstwa dwóch panów: jeden odpowiedzialny za tekst, drugi za grafikę. Jest to drugi tom opowieści o sekretnym świecie owadów. Ostatnio poznawaliśmy świat mrówek, obecnie wędrujemy w podróż z pająkiem. Sztywne strony pozwolą na wielokrotne eksplorowanie ilustracji, które z pewnością wymagają tego, by je zgłębiać. Bardzo kreatywna i ciekawa pozycja dla najmłodszych.

Wielkie pytania małych ludzi

Autor: Wojciech Mikołuszko

Jeżeli jesteście zasypywani całą masą przedziwnych pytań, z którymi nie do końca umiecie sobie poradzić ta książka przychodzi z pomocą. Ta książka to również dowód na to, że nie jesteście sami w swoim zdziwieniu kiedy z ust waszego dziecka pada: Jak wygląda nic? Wojciech Mikołuszko po raz kolejny postanowił zmierzyć się z najoryginalniejszymi pytaniami najmłodszych, których to pytań w tej książce zebrał aż 51. Trudno właściwie stwierdzić dla kogo jest to pozycja: czy dla dzieciaków, czy dla dorosłych, jednak faktem jest, że czyta się ją wyśmienicie.

Katarzynka

Autor: Modiano Patrick

Opowieści o dzieciach z innego końca świata zawsze fascynowały najbardziej. Bo niby żyjące w zupełnie innej rzeczywistości, z innymi przyzwyczajeniami, inną drogą do szkoły, codziennie spożywają inne rzeczy na śniadanie. W konsekwencji jednak przeżywają podobnie jak my, w głowach ich kołaczą się podobne myśli i rozterki, a świat uczuć i emocji też, jakby podobnie przyspiesza bicie serca. Tym razem, zaproszenie przychodzi do nas z Paryża, gdzie żyje dziewczynka o imieniu Katarzynka. Katarzynka jest wyjątkową marzycielką, mieszka z tatą, chodzi na lekcje tańca i nosi okulary. Co jeszcze? Katarzynkę otacza wiele mniej lub bardziej intrygujących rzeczy, ale o tym co dokładnie dowiecie się z samej książki.

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń