Czytaj
Najlepsze pozycje książkowe dla młodzieży - ilustracja

Najlepsze pozycje książkowe dla młodzieży

Oceń 183

Jesień to dobry moment, by zaszyć sie z książką pod kołdrą i w domowych pieleszach, z kubkiem gorącej herbaty, zagłębić w pasjonującą lekturę. Z tej okazji poniżej znajdziecie niezobowiązujący, totalnie subiektywny przegląd książek dla młodzieży, czyli co każda nastolatka i każdy nastolatek w swoim księgozbiorze powinien mieć.

Alicja i zombie?

Zapewne brzmi to dziwnie, ale śliczna, słodka blondynka, której zdarzyło się znaleźć nie po tej co trzeba, stronie lustra, tym razem staje do walki z groźnymi i przerażającymi zombie. Rodzice Alicji Bell giną w wypadku. Z tej okazji dziewczyna przenosi się do swoich dziadków zmieniając otoczenie i szkołę. Jednak najgorsze jest to, że zmiana następuje również w samej Alicji – od teraz dziewczyna zaczyna widzieć zombie. Jak poradzi sobie bohaterka w nowej rzeczywistości? Ile wspólnego ma ta Alicja z zapamiętaną z dzieciństwa niewinną dziewczynką? Przeczytajcie koniecznie.

Alicja w krainie zombie

Autor: Gen Showalter

Wydawnictwo: Mira

A co gdyby kosmici naprawdę istnieli?

Temat apokalipsy wałkowany był wiele razy, jednak Rick Yancey postanowił wyciągnąć go po raz wtóry i zupełnie innym, świeżym okiem opowiedzieć o tragicznych skutkach inwazji najeźdźców z przestworzy. I słusznie, gdyż jego wersja armagedonu rzeczywiście wciąga i porusza. Oto ziemię nawiedzają kosmici, którzy w kolejnych falach swojego ataku wybijają większą część jej mieszkańców. Ci, którzy pozostaną, rozrzuceni po różnych zakątkach naszej planety, muszą zmierzyć się z tym nowym, nieprzewidywalnym wrogiem. Jeżeli lubicie literaturę scince fiction, jeżeli nieobce Wam są klimaty The Walking Dead i Wojna Światów, ta lektura z pewnością wciągnie Was na dobre.

Piąta fala

Autor: Rich Yancey

Wydawnictwo: Otwarte

Celebrytki na bezludnej wyspie bez ani jednej kredki do oczu?

Przezabawna historia będąca pewną karykaturą naszego codziennego świata show biznesu. W drodze na wielki finał samolot pełen nastoletnich laureatek konkursu miss, rozbija się gdzieś na bezludnej wyspie. Dziewczyny zostają same z niewielką ilością pożywienia i, o zmoro, bez narzędzi niezbędnych do codziennej pielęgnacji ich pięknych twarzyczek! Wyspa okazuje się nie tak dokońca bezludna, a nastoletnie finalistki dobiega kryzys wieku młodzieńczego.  

MISSja survival

Autor: Libba Bray

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Czym jest życie, czym śmierć?

Gwiazd naszych wina to bardzo emocjonalna powieść Johna Greena, ktory nie boi się poruszać tutaj kwestii poważnej, śmiertelnej choroby i radzenia sobie w wyizolowanym świecie pełnym plasitkowych rurek, strzykawek i zabiegów. Nastoletnia Hazel w wyniku leczenia otrzymuje parę lat życie więcej, jednak z racji swoich ograniczeń nie chodzi do szkoły, a jedynym kontaktem z otoczeniem jest grupa wsparcia dla chorej młodzieży. Pewnego dnia Hazel poznaje tam Agustusa i od tamtego momentu nic już nie jest takie, jak było. Gwiazd naszych wina to historia, która nas wzrusza, lecz która też sawia przed nami bardzo poważne pytania.

Gwiazd naszych wina

Autor: John Green

Wydawnictwo: Bukowy Las

 

Jak przeżyć ze swoją siostrą i nie zwariować?

Na koniec coś lekkiego. Jak wytrzymać z moją siostrą to typowa powieść o problemach dorastających nastolatek, czyli o tym co każdy z nas będzie lub już przeżywał. Pearl to ta młodsza, Lexie to ta starsza. Lexie ma wszystko – dobre stopnie, chłopaka i tłum (sztuk trzy) wielbicielek. Pearl ma trzy wpadki, które gwarantują jej dozgonną popularność jednak nie taką, o jakiej marzyła. Ma też przyjaciela – kota i o dwa lata młodszą kumpelę – Justine. Pewnego dnia, siostry (Lexie i Pearl) muszą zamieszkać w jednym pokoju. Co z tego wynikinie? Jak dziewczęta zniosą ten czas dzieląc razem cztery ściany?

Jak wytryzmać z moją siostrą

Autor: Anne Marie Martin

Wydawnictwo: Akapit Press

 

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń