Czytaj
Nauka pływania - ilustracja

Nauka pływania

Oceń 3

Pierwszy dzień lata za nami, więc czas najwyższy na zasłużony wypoczynek. Większość nas zapewne marzy o letniej wodzie i gorący słońcu. Ale, czy kierunek woda jest najlepszy kiedy w domu mamy małego brzdąca? No cóż, wszystko zależy od jego wieku.

Jeśli maluch ma mniej niż 4 lata na prawdziwą kąpiel keszcze sobie poczeka. Na naukę pływania z prawdziwego zdarzenia możemy zabrać dopiero czterolatka - dopiero w tym wieku dziecko jest w stanie utrzymać się samo na powierzchni. Jednak nieoznacza to, że mniejsze dziecko nie można do wody przekonywać.

Brzdąc w wieku od pół roku do roku może zacząć reguralne oswajanie z wodą poprzez zabawę. Pozwól mu więc pluskać wodą i cieszyć się z każdej minuty spędzonej w basenie. Jest to cza, od którego dużo zależy, jeśli chcemy, by pózniej pływał, jak mała rybka. 

Nie daj się jednak zwieść i bądź czujna w każdej chwili. Wchodząc z dzieckiem do wody pamiętaj, by nie puszczać go nawet na chwilę - taki maluch może utonąć nawet w 30 sekund. Absolutnie nie zanurzają go całego w wodzie - opicie wodą z basenu może doprowadzić do zatrucia. Dla zachowania higieny koniecznie zabierz ze sobą specjalne, wodoodporne pieluchy.

Twój maluch ma już 2 lata? To świetny wiek do eksploracji, rownież w wodzie. Między drugi a trzecim rokiem dziecko będzie wykazywało większa inicjatywę co zdecydowanie utrudnia nam kontrolę nad nim. Jednak z racji owej ruchliwości, w tym wieku malucha możemy przystosowywać do leżenia na brzuszku i na plecach oraz do zanurzania części buzi. We wszystkich tych czynnościach bądź przy dziecku i asekuruj wszystko co robi. 

Nadchodzi czas nauki właściwej, czyli nasze dziecko kończy cztery lata. To odpowiedni moment, by zapisać je na prawdziwy kurs. Maluch szybko powinien opanować poruszanie się w wodzie wraz z pełnym zanurzaniem. Powinien też umieć koordynować ruchy i utrzymać się robiąc wykopy, czy machające rękoma. Jednak pomimo większej sprawności, na wakacjach zawsze czuwaj nad bezpieczeństwem malca. Pamiętaj, że bez względu na to ile przygotowywaliście się do pływania, na wakacjach - jeśli maluch czuje opory przed wejściem do wody, nie zmuszaj go. Pływanie i pluskanie się w wodzie ma być frajdą!

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń
Rockandrollowy Pluszak

Wszystkie utwory

Rockandrollowy Pluszak - okładka

Rockandrollowy Pluszak

00:58
Wesoły Miś Eryś i przyjaciele - okładka

Wesoły Miś Eryś i przyjaciele

02:26
Miś Patryś i pierwszy śnieg - okładka

Miś Patryś i pierwszy śnieg

03:32
Mój mały przyjaciel - okładka

Mój mały przyjaciel

01:22
Zdrowieje z Misiem Farmakusiem - okładka

Zdrowieje z Misiem Farmakusiem

03:04
Zdzisiek i czary - okładka

Zdzisiek i czary

00:43
Magiczna przygoda Misia OLI - okładka

Magiczna przygoda Misia OLI

01:18
Miś bez imienia - okładka

Miś bez imienia

02:43
Zakochany Miś - okładka

Zakochany Miś

03:29
Bardzo kochany miś - okładka

Bardzo kochany miś

01:02
Miś na dobranoc - okładka

Miś na dobranoc

00:50
Ubraniowa zagadka - okładka

Ubraniowa zagadka

01:33

Ulubione utwory