Czytaj
Piosenki, które Twoje dzieci pokochają, a ciebie nie wyprowadzą z równowagi. - ilustracja

Piosenki, które Twoje dzieci pokochają, a ciebie nie wyprowadzą z równowagi.

Oceń 25

Niedawno Idina Menzel, piosenkarka nagrodzona w tym roku Oscarem za wykonanie "Let it go" - głównego numeru disney'owskiej produkcji "Frozen", wystosowała żartobliwe przeprosiny do rodziców wszystkich dzieci wielbiących ten chwytliwy utwór. Maluchy bowiem zakochały się w piosence, dzięki czemu ta trafiła na radiowe listy przebojów i odgrywana jest, ku uciesze wszystkich dzieciaków, absolutnie wszędzie. W polskiej wersji "Mam tę moc" nie przyjęła się tak dobrze, ale bez wątpienia wszyscy znamy inne melodie, które nasze dzieci odtwarzają czterdziesty siódmy raz z rzędu, podczas gdy my potajemnie próbujemy zepsuć płytę z utworem, a winę za ten niecny czyn zrzucić na kota sąsiada. 

Istnieją jednak piosenki, które pewnie moglibyśmy pokochać wraz z dzieciakami i wspólnie cieszyć się z ich odsłuchiwania. Poniższe propozycje warto potraktować, jako zalążek playlisty mogącej towarzyszyć Wam w porannych przygotowaniach do pracy, przedszkola lub szkoły.

Listę otwiera "Happy" Pharrella Williamsa i podejrzewam, że nie jest to wcale takim wielkim zaskoczeniem. Ten kawałek jest chyba wykonany ze słońca i oklasków, bo nie sposób się przy nim nie uśmiechnąć. Dowodem na niezwykłą popularność "Happy", który jest częścią ścieżki dźwiękowej filmu "Minionki rozrabiają", jest fakt, że niemal każde miasto we wszechświecie zrobiło swoją odsłonę utworu. Weseli mieszkańcy, zakonnice i piłkarze - wszyscy klaszczą oraz tańczą w takt zaraźliwie pozytywnej melodii. Dobre na rozpoczęcie dnia!

Następnie, trochę już może zapomniany, ale całkiem uroczy utwór, który w polskiej wersji wykonywała Natalia Kukulska. "Ani słowa" z bajki Herkules ma szczególnie chwytliwy refren, który jest przyjemnym wprowadzeniem w zgiełk poranka. Jedząc owsiankę można nucić: "Co to, to nie, ani słowa a sio!"     

Żeby nie było za bardzo bajkowo, przeniesiemy się teraz do nieco chłodniejszej (ale tylko klimatycznie!) Kanady, w której scena muzyczna zdominowana jest przez alternatywę. Wśród wykonawców z krainy syropem klonowym płynącej warto wybrać i zatrzymać się na chwilę przy bliźniaczkach Tegan and Sara. Ich utwór "Alligator" ma wszystko, czego dzieciaki potrzebują: cymbałki, rytm i zabawny układ taneczny. Na rodziców czeka natomiast delikatne nawiązanie do lekkich utworów ze stajni Motown, tak popularnych w latach 60. 

Pisząc o Motown - nie można ominąć Jackson 5, które również powinno trafić w gusta zarówno maluchów, jak i dorosłych. Z "I want you back" żaden korek w drodze do pracy, marudzenie na temat śniadania, czy pobudka o szóstej rano nie powinny być straszne. Aczkolwiek...

...aczkolwiek Twoje dzieci mogą lepiej czuć się z muzyką, która być może nie jest z ubiegłego wieku i w sposób totalny przejęła kontrolę nad radiostacjami. Trzeba się z tym pogodzić i wybrać możliwie najmniejsze zło. Weźmy na przykład zespół One Direction. Prawdopodobnie, jeśli jesteś rodzicem dorastającej dziewczynki, wiesz o co chodzi. Zaakceptuj to, odetchnij głęboko i zgódź się na to, żeby na playlistę trafiło "What makes you beautiful". Przy okazji - to piosenka, która świetnie sprawdza się podczas biegania oraz ćwiczeń. 

Na koniec zestawienia utwór z młodzieżowego serialu Glee, który ma swoje scenariuszowe wzloty i upadki, ale jest coś, czego nie można mu odmówić - przyjemnej warstwy muzycznej. Znane piosenki w nowej odsłonie są miłe dla ucha, w większości nie drażnią i czasem oferują takie perełki, jak popowy "Loser like me". Czy to ambitna muzyka? Niekoniecznie. Czy sprawi, że życie będzie przyjemniejsze? Podejrzewam, że tak. Czego zresztą gorąco Wam życzę.

Miłego słuchania!

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń
Rockandrollowy Pluszak

Wszystkie utwory

Rockandrollowy Pluszak - okładka

Rockandrollowy Pluszak

00:58
Wesoły Miś Eryś i przyjaciele - okładka

Wesoły Miś Eryś i przyjaciele

02:26
Miś Patryś i pierwszy śnieg - okładka

Miś Patryś i pierwszy śnieg

03:32
Mój mały przyjaciel - okładka

Mój mały przyjaciel

01:22
Zdrowieje z Misiem Farmakusiem - okładka

Zdrowieje z Misiem Farmakusiem

03:04
Zdzisiek i czary - okładka

Zdzisiek i czary

00:43
Magiczna przygoda Misia OLI - okładka

Magiczna przygoda Misia OLI

01:18
Miś bez imienia - okładka

Miś bez imienia

02:43
Zakochany Miś - okładka

Zakochany Miś

03:29
Bardzo kochany miś - okładka

Bardzo kochany miś

01:02
Miś na dobranoc - okładka

Miś na dobranoc

00:50
Ubraniowa zagadka - okładka

Ubraniowa zagadka

01:33

Ulubione utwory