Czytaj
Prezent dla chłopca, prezent dla dziewczynki - ilustracja

Prezent dla chłopca, prezent dla dziewczynki

Oceń 154

Zbliża się dzień dziecka, czy już macie pomysł na prezent dla swojej pociechy? Jeśli nie, to świetnie się składa, bo mamy dla Was parę propozycji. Jeśli tak, to zastanówcie się przez chwilę, czy jest to Wasz świadomy wybór, czy może zostaliście ubłagani przez małego terrorystę, który usilnie stara się wmusić w Was wiedzę na temat nowego bohatera super fajnej kreskówki lub pojazdu a’la transformers?

Z dzieciakami nie jest łatwo, a jeszcze trudniej jest z prezentami dla nich. Z jednej strony nie chcemy sprawiać im zawodu kupując najnudniejszą w świecie zabawkę edukacyjną (czytaj: encyklopedia), z drugiej strony boimy się własnych wyrzutów sumienia racząc naszego malca kolejną lalką/grą video/samochodem.

Postaramy się troszeczkę Wam pomóc jednak z góry uprzedzamy, że tytuł tekstu jest trochę przewrotny. Nie będziemy kultywować stereotypów, że dla dziewczynki lalka, dla chłopca samochód. Obecnie dostępnych jest tak wiele przedmiotów skierowanych dla obojgu płci, że nie musimy ograniczać się tylko do tych sztampowych propozycji.  

Co więc wybrać na prezent?

Na pierwszą pozycję wpisują się wszystkie zabawki imitujące działanie tabletów lub telefonów. Z pewnością w przydrożnym papierniczym znajdziecie również krzyczące i śpiewające, kolorowe telefony. Więcej z nich bólu głowy niż pożytku, ale są i takie, które w swym zamierzeniu mają edukować. Przykładem jest smartfon przedszkolaka od Fisher Price, za pomocą którego dzieciaki nauczą się szybko i sprawnie liczyć oraz poznają alfabet.

Starsze dzieci powinien ucieszyć specjalny tablet przeznaczony tylko dla nich. Takich urządzeń w swoim portfolio ma już całkiem sporo firm, a jednym z przykładów może być tu EduTab2 od Overmax. Tablet zawiera 4GB pojemności i umożliwia korzystanie z aplikacji wykonanych m.in. przez Orangeblue Media wydawcę czasopisma „Cudaczek i przyjaciele”. Do dyspozycji dzieciaków są gry edukacyjne uczące liczenia, pisania oraz języków obcych. Dodatkowo są jeszcze aplikacje do malowania, karaoke, itp. Tablet dostępny w różnych kolorach zabezpieczony jest przed urazami.

Dla mniej zasobnych portfeli rozwiązaniem będą gry planszowe, które oprócz edukowania zaangażują całą rodzinę. Planszówkami bawić może się już trzyletni brzdąc, a jako przykład podamy rozwijającą wyobraźnię i kreatywność malca grę Opowiem Ci mamo. Zestaw składa się z 40 elementów, a w nich 10 serii tematycznych. Zadaniem malucha jest ułożenie elementów w logiczną całość tak, by powstała historia.

Z pierwszoklasistami możemy już pograć w poważniejsze gry i tu przykładem jest Biznes lub Monopol. Stare, jak świat planszówki pomogą rozwijać dzieciom logiczne myślenie, zaś dla rodziców będą miłą powtórką z rozrywki.

Po propozycjach technologicznych oraz logicznych mamy jeszcze coś z działki handmade. Tutaj opcja dla tych, który nie boją się prac ręcznych, a swoim dzieciom podarować chcą coś naprawdę wyjątkowego. Zabawka do kochania stworzona własnoręcznie przez mamę lub tatę, będzie niewątpliwie najlepszą pamiątką. Zaletą jej jest też dowolność wzoru, bo uszyć możemy praktycznie wszystko, a ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Jak to zrobić?

Prosimy dziecko o narysowanie swojego ulubionego bohatera, a następnie w pasmanterii zakupujemy wszystkie możliwe składniki, czyli tkaninę (bawełna, dzianina), nici lub mulinę, guziki, naszywki, etc. Najpierw przygotowujemy sobie wzór na papierze, od którego odrysowujemy kontur zabawki na tkaninie. Całość z zszywamy, zostawiając otwór na wypełnienie. Przykładową instrukcję, znajdziecie również tutaj

Jeśli do wszelkich prac ręcznych macie dwie lewe ręce zawsze możecie skorzystać z pomocy profesjonalistów. Porady jak uszyć samemu nie tylko zabawkę, ale i wiele więcej:

Jak uszyć

A tutaj uszyje nam ktoś:

Ala ma kota

Gałgusie

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń