Czytaj
Rzeczy, które warto zrobić przed końcem lata - ilustracja

Rzeczy, które warto zrobić przed końcem lata

Oceń 164

Wakacje dobiegają końca, ale czy naprawdę zrobiliście wszystko co można letnią porą zrobić wspólnie, całą rodziną? Czy wykorzystaliście w 100% ten czas ciepłych dni, bezchmurnych nocy i beztroskich spacerów?

Oto o czym mogliście zapomnieć, a co warto zrobić nim śnieg zasypie trawniki i chodniki.

Spacer po lesie

Mam wrażenie, że tradycja leśnych spacerów praktykowana była kiedyś, obecnie zaś wiele innych atrakcji, jak parki wodne, czy nauka ekstremalnych sportów, skutecznie wypełniają wakacyjny grafik aktywności. A przecież spacer po lesie to jeden z bardziej odprężająych momentów w czasie urlopu. Jeżeli mieszkacie w dużym mieście taki spacer nie jest niemożliwy, wystarczy przejechać autem kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów, by stanąć stopą na wilgotnej leśnej ściółce.

Druga połowa sierpnia to już okres posezonowy w przypadku jagód, ale za to dobry moment na zbieranie jeżyn lub grzybów. Warto więc zaopatrzyć się w atlas grzybiarza i razem z malcem poeksplorować runo.

Ognisko lub rodzinny grill

Jeśli tylko mamy taką możliwość, zorganizujmy rodzinne ucztowanie przy ognisku lub grillu. Ognisko będzie tutaj tą bardziej tradycyjną formą i nie ukrywam lepszą, bo przecież przypieczone w folii aluminiowej ziemniaczki lub ciepłe pianki ogrzane na kijku nad ogniskiem, to coś najpyszniejego na świecie. Jeżeli poprzestaniecie na grillu, nic nie szkodzi. Poszukajcie wspólnie z dzieciakami dania, które następnie razem przyrządzicie na ruszcie. Może to być coś warzywnego lub pożywny i smaczny deser (parę pomysłów znajdziecie tutaj)

Oglądanie gwiazd

W patrzeniu na gwiazdy zawsze jest coś czarodziejskiego, a pewnie każdy z Was z podglądaniem gwiaździstego nieba ma pewne miłe wspomnienia. Dla mnie to zawsze będzie  przesiadywanie z babcią na schodkach jej domu i słuchanie historii rodzinnych. Co zostanie w głowie naszych pociech? Czy zadzierając głowę do góry błyszczące światełka na górzę będą kojarzyły im się z czymś przyjemnym? To wszystko zależy od nas. A więc wybierzmy sobie górkę, wzniesienie obok domu lub po prostu zwykłą ławkę, czy balkon, z którego widok będzie nieograniczony. Wykorzystajmy bezchmurną noc i zaopatrzeni w atlas gwiazd lub uzbrojeni w podstawową wiedzę o gwiazdach zasiądźmy z naszymi pociechami pod gołym niebem. Chwile magiczne gwarantowane!

Kino pod chmurką

Było o gwiazdach, to czemu nie kino pod gołym niebem. W miastach wiele jest tego typu atrakcji, tak więc przejrzyjmy wakacyjny rozkład jazdy i wybierzmy się całą rodziną w plener. Jeżeli Wasze miasto nie organizuje tego typu seansów, możemy wybrać się na trawę z książką i w przyjemnych okolicznościach przyrody przyjąć rolę narratora ciekawej opowieści.

Jak turysta

Czy znasz wszystkie zakamarki swojego miasta? Czasem warto postawić się w roli turysty i z dziecięcą ciekawością poznawać zakamarki własnego – niedokońca odkrytego – miasta. Wystarczy porzucić środki lokomocji i na nogach przejść się parę ulic dalej, by odkryć często nieznane nam wcześniej budynki, parki, czy pomniki. Taka wycieczka z pewnością będzie miała wiele zalet dla każdego członka rodziny. A długi spacer można zakończyć zimną lemoniadą lub lodami.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń