Czytaj
Urodzinowe party - ilustracja

Urodzinowe party

Oceń 2

Bez względu, czy są to pierwsze, czy piąte, urodziny naszego brzdąca zawsze są dla nas sporym wyzwaniem. Jakie atrakcje zapewnić maluchom? Co podać, jako przystawki? Jak zaplanować przestrzeń do zabawy? Z pewnością pytań jest wiele, dlatego poniżej parę wskazówek, które powinny dać odpowiedź przynajmniej na część waszych wątpliwości.

Dzieciaki szybko się nudzą, jeśli chcesz więc, by impreza nie zakończyła się fiaskiem, zaplanuj całe wydarzenie godzina po godzinie.

Nawet nad paroma szkrabami trudno zapanować, a co jeśli przyjdzie ich kilkanaścioro? Koniecznie zorganizuj sobie pomoc – może to być opiekunka lub ktoś z rodziny, może to też być inny rodzic. Podzielcie obowiązki np. Ty odpowiadasz za przystawki, druga osoba pilnuje bawiące się dzieciaki.

Miejsce do zabawy - to musisz dostosować do wieku dzieci. Inaczej zaaranżujesz przestrzeń dla 4-5 latków, inaczej dla rocznych dzieci, które nie są, aż tak bardzo poradne. W przypadku tych mniejszych, zadbaj o dużo miękkich gadżetów – koce, duże poduchy wyłożone na podłodze staną się bardzo przyjazną strefą ochronną, w której dzieciaki będą czuły się wyśmienicie.

Pomyśl też o przystrojeniu takiego pomieszczenia. Dzieciaki uwielbiają balony, im więcej ich, tym lepszy efekt wow. Zadbaj o te zwykłe, jak i o te napompowane helem – sprawią maluchom sporą frajdę.

A skoro o efekcie wow mowa… Sprawmy, by urodziny naszego dziecka były magiczne, a możemy o to zadbać już na etapie zaproszeń. Przygotujmy oryginalne karty, najlepiej metodą handmade, czyli jako własnoręcznie wycinane i wyklejane. Aby dodać więcej magii pomyślmy również o temacie przewodnim dziecięcego party np. magiczna kraina, Stumilowy las, czy dzika dżungla.

Temat przewodni ułatwi nam w wymyślaniu atrakcji i dekoracji. Jeżeli zdecydujemy się na dżunglę wówczas czapeczki urodzinowe mogą wyglądać, jak nakrycia głowy barwnych papug lub grzywa lwa, a napoje podawajmy w szklankach z kokosa lub przystrojonych skórką z pomarańczy.  Jako przystawkę podajmy sałatkę owocową, a na deser mogą być własnoręcznie wypiekane ciasteczka-zwierzaki.

A jakie atrakcje na urodzinowym party powinny się pojawić?

Co powiecie na kalambury? Skoro dżungla, osoba prowadząca może naśladować różne zwierzęta, a zadaniem dzieciaków będzie odgadywanie, kto wydaje ów dźwięk lub porusza się właśnie w taki sposób.

Wspólne czytanie – znajoma/znajomy o miłym, ciepłym głosie może stać się lektorem, który wciągnie naszą zgraję brzdąców w magiczną historię o Królu Lwie lub tą z Księgi Dżungli.

Chodzenie za nagrodę – na podłodze ułóż karty z liczbami, literkami lub wizerunkami zwierząt. Kiedy muzyka gra dzieciaki chodzą dookoła kart, kiedy przestaje grać, każdy z brzdąców staje na wybranej karcie. Ten, kogo karta zostanie wylosowana z pojemnika – wygrywa. Gra kończy się wtedy, kiedy wszystkie dzieciaki otrzymają niespodziankę.

Wyścigi statków: napełnij duży, najlepiej podłużny pojemnik wodą, przygotuj metodą origami papierowe statki. Następnie podziel dzieciaki na dwie drużyny. Ich zadaniem będzie przetransportowanie łodzi na drugi koniec pojemnika dmuchając w słomkę. Aby każdy zawodnik mógł sprawdzić się w grze, dzieciaki mogą zmieniać się w ramach drużyny do czasu, aż łódź dopłynie do mety.

Znacie więcej zabaw? Podzielcie się nimi w komentarzu.

A na zakończenie coś miłego. Kiedy impreza dobiegnie końca fajnie, by dzieciaki nadal czuły jej magię, zadbaj więc o drobne prezenty na dowiedzenia. Może to być muffin z imieniem gościa wypisanym nań lub mini książeczka z bajkami wpisującymi się w temat przewodni urodzinowego party. A może być to też portret gościa wykonany wcześniej przez ciebie i jubilata kredkami albo farbami.

Udanej zabawy!

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń