Czytaj
W jednej sieci z rodzicielstwem - ilustracja

W jednej sieci z rodzicielstwem

Oceń 183

"Jak to się stało?" zadajesz sobie to pytanie, gdy po raz kolejny Twoje dziecko uznało, że wszystkie zabawki na świecie są fajne, ale kasza rozsypana na podłodze w kuchni jest jednak najfajniejsza. "Mam dosyć" myślisz, słysząc od swojego malucha, że nie założy zielonych rękawiczek. Ani czerwonych. Ani tych w paski. Ani od babci. I przecież kochasz to dziecko, jak własną głowę, jak wiosnę (jeśli nie masz alergii) jak wszystko, co piękne, ale nie masz już siły, bo to była naprawdę ostatnia para rękawiczek, a Ty jesteś równie naprawdę spóźniona. Znasz to, prawda?

Miłość, to zadziwiające uczucie. Z jednej strony jest bardzo uniwersalne, zna je cały świat. Wszyscy przechodzimy je podobnie, a jednak każdy kto doświadcza miłości jest przekonany, że nikt go nie zrozumie. Że jeszcze nikt nigdy nie czuł tak bardzo. Podobnie jest z rodzicielstwem. Czasem mamy wrażenie, że z naszymi błędami, radościami oraz frustracjami związanymi z dzieckiem jesteśmy zupełnie sami. A przecież to nieprawda.

Kiedy następnym razem pomyślisz “Mam dosyć” wiedz, że właśnie w tej samej chwili, gdzieś w sieci, ktoś napisał dokładnie to samo. Oto subiektywny wybór blogów o rodzicach i o ich pociechach, przygotowany z myślą o chwilach, gdy wydaje się nam, że nikt przed nami nie czuł tego, co my.

O kruszki to historie o macierzyństwie nietypowe, bo zamknięte w krótkich formach rysunkowych. Ilustracje kreślone prostą kreską, trafiają w samo sedno radości, ale i problemów, rodzicielstwa. Jeśli chcesz przekonać się, czym według autorki jest cierpliwość lub zapoznać się z bestiariuszem niekoniecznie mitycznym, w którym opisano stwora zwanego matką-zombie – „O kruszki” są miejscem dla Ciebie.

Jeśli szaleństwem jest uznanie, że czasem najlepszą zabawką dla dziecka jest długopis i kartka albo założenie, że od czasu do czasu warto powiedzieć sobie ot tak, po prostu, „jesteś wspaniała” to autorka tego bloga słusznie zasłużyła na miano „wariatki”. Zżyciamatki pisze lekko, ciepło, ale i mądrze. O czasie dla siebie, o buncie dwulatka oraz o tym do czego służyć może młodsza siostra. Według obliczeń autorki – młodsza siostra ma zastosowań osiemnaście. Warto poznać je wszystkie.

MałeBe jest stworzeniem niesłychanym, którego przygody sumiennie spisuje, by następnie podzielić się nimi na blogu, jego mama – zorka. W jaki sposób poczuć się, jak łyżka w zupie? Jak zdać egzamin z psychologii klinicznej, gdy ma się w domu rymującego szkraba? Za co kochać tatę? Czy na Gwiazdkę można dostać wszystko? MałeBe wie, a Ty?

Matka Sanepid pogodziła się ze swoim losem i spokojnie uznała, że są błędy, których nie da się uniknąć. Nie da, a tym samym lepiej owe błędy przechytrzyć i zamiast na nie czekać - sumiennie realizować jeden po drugim. Obecnie autorka bloga ma już na swoim koncie dokonań dwójkę dzieci, 5554 fanów na Facebooku, wydaną książkę (wybór wpisów z internetowego pamiętnika) oraz, prawdopodobnie, kolejne 100 błędów wychowawczych. Jednak prawda jest taka, że nie da się uniknąć pomyłek. Zamiast więc mieć wyrzuty sumienia, lepiej usiądź wygodnie w fotelu i poczytaj Matkę Sanepid. 

Bazylek zaistniał w sieci dzięki swojemu tacie, od dziesięciu lat skrupulatnie dokumentującemu poczynania rezolutnego chłopca. Jak przystało na męski blog nie zabraknie pierwszych miłości, Rudego 102, gitar oraz samochodów. I tak jak w wypadku ojcostwa, nie zabraknie również miłości. Bo ta jest najważniejsza.

Znacie ciekawy blog dotyczący rodzicielstwa? A może prowadzicie własny dziennik? Podzielcie się z nami adresem, a być może wspólnie stworzymy ranking najciekawszych pamiętników on-line.

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń