Czytaj
Własnoręcznie robione przebrania na Halloween - ilustracja

Własnoręcznie robione przebrania na Halloween

Oceń 137

Twój maluch marzy o powalającym Halloweenowym przebraniu, a Ty nie masz budżetu na kostium z prawdziwego zdarzenia? Czasu mało, pomyśl więc o stworzeniu czegoś własnoręcznie. Wystarczy odrobina wyobraźni i hit sezonu, czyli bohater/wydarzenie, które w tym roku cieszyło się największą popularnością.

Minionki, Angry Birds, a może figurka Lego? Wybierz postać i sprawdź, co kryje się w zakamarkach Twojego domu. Może masz parę zbędnych kartonów, plastikowe kubeczki lub zeszłoroczną czapeczkę dla malca? Dobrze się składa, zaraz podpowiemy Ci jak ich użyć.

Do stworzenia ludzika Lego potrzebne będą dwa kartony (wiekszy posłuży jako tułów, mniejszy, jako głowa) oraz 6 plastikowych kubeczków. W kartonach wytnij otwory na nogi i ręce oraz oczy, następnie do większego (z przodu) przyklej kubczeki otworem przytwierdzone do pudełka. Pomaluj elementy sparayem na dowolny, ulubiony kolor. Dobierz buty i spodenki/rajstopy w podobnym co kostium kolorze. Gotowe!

A co powiecie na strój Batmana? Weź czarną bluzę, najlepiej z kapturem oraz stary, czarny parasol. Rozmontuj parasol zostawiając tylko tkaninę ze szprychami, którą rozetniesz w taki sposób, by po każdej ze stron bluzy móc doczepić kawałek tkaniny z trzema drutami. Tkaninę doszyj (zwykłą fastrygą) do bluzy. Druty z pozostałej części parasolowego materiału wykorzystaj do stworzenia Batmanowych uszu.

Dziecko a’la Angry Birds. Nie martw się, to nie będzie zbyt skomplikowane. Takie przebranie można zrobić naprawdę łatwym sposobem, ale uwaga – wymaga lekkiego, malarskiego zacięcia! Weź dwa sztywne kawałki tektury, które posłużą, jako przód i tył naszego wściekłego ptaka. Następnie na jednym boardzie namaluj przód, czyli oczy i dziób, zaś na drugim tył, naszego zwierzaka. Tektury zwiąż na górze łącząc oba krańce tak, by dziecko mogło włożyć kostium przez głowę i nosić go na ramionach. Dobierz czapeczkę oraz dół kolorystycznie do barw na kartonie.

Kostium najprostszy z możliwych – Minionki. Jak go robimy? Bierzemy żółtą bluzę z kapturem lub czapkę, nakładamy na nią narciarskie gogole lub wycięte obręcze z grubych pokrywek od słoików złączone szeroką taśmą/gumką. Na górze doczepiamy parę małych, czarnych słomek lub najlepiej pęk sztywnego włosia ze szczotki ryżowej - posłużą, jako włosy naszego Minionka. Malujemy buzię dziecka na żółty kolor, aby zlewała się z przebraniem, zaś jako dopełnienie stroju wykorzystujemy dżinsowy, niebieski kombinezon. Gotowe!

Prawda, że to proste? Jeżeli macie inne pomysły na Halloweenowe kostiumy podzielcie się nimi w komentarzach.

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń