Czytaj
Z książką na wakacje - ilustracja

Z książką na wakacje

Oceń 2

Co jakiś czas serwujemy wam zestaw lektur dla dzieci, do których warto zajrzeć, obecnie nie może zabraknąć prawdziwie wakacyjnych pozycji, niezbędnych w czasie podróży lub w czasie wylegiwania się na kocu pod gołym niebem.

Jak tata pokazał mi wszechświat

Autor: Stark Ulf

Wydawnictwo: Zakamarki

Zaczniemy od absurdalnie śmiesznej, a zarazem pouczającej (głównie nas, dorosłych) opowieści o tacie, który bardzo chciał pokazać synkowi wszechświat. Jednak, czy Ulf tak bardzo chce zadzierać głowę do góry, skoro tuż pod stopami ma tyle znakomitych okazów? Książka o tym, co dostrzegają dzieci i o tym, czego nie dostrzegamy my - dorośli. Książka pouczająca, zabawna, ciepła i edukacyjna. Mikro i makroświat w pigułce.

 Tajemnica kempingu

Autor: Widmark Martin, Willis Helena

Wydawnictwo: Zakamarki 

Co może wydarzyć się na kempingu? Czy dobiegające ku końcowi lato i wakacje nie są w stanie zafundować nam jeszcze jednej przygody? Przyjaciele z tej samej klasy - Lasse, Maja i Miranda rozbijają kemping nad jeziorem chcąc spędzić tak ostatnie dni mijających wakacji. Seria drobnych kradzieży, jakie nagle mącą spokój kempingowej sielanki, szybko przywołują ich do porządku. Książka dla małych detektywów, dla których każdy włos, źdźbło, czy okruszek może stać się tropem w śledztwie do sprawy wielkiej wagi.

Babcia na jabłoni

Autor: Lobe Mira

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Oto dowód na to, że babcia jest niezwykle potrzebna oraz że wyobraźnia dziecka nie zna granic. Historia chłopca, który tak bardzo pragnął mieć babcię, że… sam sobie ją wymyślił. Jego babcia przesiadywała na jabłoni oraz robiła mnóstwo niezwykłych rzeczy. Z babcią na jabłoni chłopiec spędził wiele chwil do czasu, kiedy do domku obok nie wprowadziła się pewna starsza pani…

Wiśniewscy na wakacjach

Autor: Higgins Chris

Wydawnictwo: Debit 

Kolejna z serii opowiadających o perypetiach rodziny jedenastoletniej Matyldy. Tym razem cała rodzinka wybiera się na wakacje do Kornwalii. Jak poszczególni członkowie rodziny odnaleźli się w nowym miejscu prezentuje nam główna bohaterka, która sama znajduje sobie do zabawy niezwykłe towarzystwo - towarzystwo duchów. Co z tego wszystkiego będzie?

 Pepe i spółka

Autor: Arrou-Vignod Jean Philippe

Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Wszelkiej maści opowieści o paczce dobrych znajomych, w której każdy jest oryginalnym i jedynym w swoim rodzaju okazem oraz która ciągle natrafia na przygody niezwykłe, zawsze czyta się wyśmienicie. Nie inaczej jest z tą pozycją. Tym razem trafiamy na ferajnę Pepe Kulki, który razem z Matyldą oraz Remim próbują rozwiązać zagadkę zniknięcia klejnotów oraz tajemniczego zaginięcia profesora.

 Dzieci z Bullerbyn

Autor: Lindgren Astrid

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Na koniec pozycja dobrze znana, ale moim zdaniem obowiązkowa. Dzieci z Bullerbyn to książka, która każdego porusza, bawi i wciąga z równie mocną siłą. Nie sposób nie zaprzyjaźnić się z Lisą, Lasse, Bosse i innymi bohaterami. Nie sposób oderwać się od ich przygód, na jakie napotykają w swojej osadzie Bullerbyn. Chociaż ta pozycja jest również lekturą szkolną, to zdecydowanie najlepiej czyta się ją w ciepłe i beztroskie dni.

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń
Rockandrollowy Pluszak

Wszystkie utwory

Rockandrollowy Pluszak - okładka

Rockandrollowy Pluszak

00:58
Wesoły Miś Eryś i przyjaciele - okładka

Wesoły Miś Eryś i przyjaciele

02:26
Miś Patryś i pierwszy śnieg - okładka

Miś Patryś i pierwszy śnieg

03:32
Mój mały przyjaciel - okładka

Mój mały przyjaciel

01:22
Zdrowieje z Misiem Farmakusiem - okładka

Zdrowieje z Misiem Farmakusiem

03:04
Zdzisiek i czary - okładka

Zdzisiek i czary

00:43
Magiczna przygoda Misia OLI - okładka

Magiczna przygoda Misia OLI

01:18
Miś bez imienia - okładka

Miś bez imienia

02:43
Zakochany Miś - okładka

Zakochany Miś

03:29
Bardzo kochany miś - okładka

Bardzo kochany miś

01:02
Miś na dobranoc - okładka

Miś na dobranoc

00:50
Ubraniowa zagadka - okładka

Ubraniowa zagadka

01:33

Ulubione utwory