Czytaj
Zabawy na jesień - ilustracja

Zabawy na jesień

Oceń 161

Pada. Tak zaczyna się każda jesień - pada. Mżawka zamienia się w deszcz, deszcz powoli robi się coraz chłodniejszy i gęstnieje, aż do momentu, w którym staje się pierwszą oznaką nadciągającej zimy - śniegiem. Za oknem robi się szaro, nieprzyjemnie, ciemno, ale w domu Twój maluch wcale nie przestaje być rozbrykanym tygryskiem, który nadal potrzebuje czasu, w którym mógłby się wyskakać. Niestety wyprawy na place zabaw przy tak niesprzyjającej aurze mogą być mocno utrudnione. Co zatem pozostaje? Za chwilę poznacie kilka propozycji rozładowania energii buzującej w Twoim dziecku.

Numer jeden: Zajęcia

Chociaż czas drabinek, huśtawek i trzepaka został zatrzymany do wiosny, nie znaczy to wcale, że nie istnieją inne formy ruchu, z których nie możecie skorzystać. Warto rozejrzeć się za zajęciami dodatkowymi, mogące nie tylko zapewnić maluchowi odpowiednią dawkę wysiłku fizycznego, ale dające szereg dodatkowych korzyści. Przykład? Podczas takich zajęć dziecko spotyka rówieśników, dzięki czemu poszerza swoje zdolności komunikacji oraz socjalizacji. Może także odnaleźć swoją pasję, która w przyszłości zaowocuje sukcesami, albo przynajmniej satysfakcją. Pamiętaj jednak, że nie można zmuszać swojej latorośli do chodzenia na takie zajęcia. To musi być także decyzja dziecka. Dlatego pozwólcie maluchowi wybrać - balet, karate, basen? Nie ograniczajcie się i weźcie pod uwagę każdą opcję. Być może Wasze dziecko, to nasza przyszła kadra narodowa. 

Numer dwa: Tańcz!

Jeśli mieliście obiekcje dotyczące konsoli - spieszymy je rozwiać. Obecnie rynek nasycony jest zabawami związanymi z edukacją oraz rozwojem koordynacji. Możecie wybrać dla swojej pociechy zestaw gier, które uczą tańczyć, wymagają biegania, podskakiwania, turlania się... naprawdę - to domowy zestaw do wychowania fizycznego. Oczywiście taka zabawka, to również spory wydatek, dlatego możecie zastanowić się nad tańszymi rozwiązaniami takimi, jak elektroniczne maty do tańczenia.

Numer trzy: Gry rodzinne

Istnieje wiele gier, które będą rozrywką dla całej rodziny, a przy okazji pomogą maluchom się wyszaleć. Spróbujcie zagrać w popularnego Twistera - bez wątpienia pomoże wprowadzić w jesienną rutynę mnóstwo śmiechu oraz wysiłku. Zwykłe gry, na przykład planszowe lub tak proste, jak kółko i krzyżyk, mogą stać się powodem do wzmożonej aktywności ruchowej. W jaki sposób? Zacznijcie grać na wyzwania. Osoba, która przegra musi wykonać kilka przysiadów lub podskoków. To, co będzie zadaniem gracza zależy tylko od Was.

A jeśli to wszystko nie wystarczy? Cóż, zawsze pozostaje Wam włączenie bajki Kubuś Puchatek i wspólne zaśpiewanie piosenki Tygryska: "Ma Tygrys powody do dumy i cenę swą dobrze zna, bo całe ciało ma z gumy, sprężynę na dole ma. Skacze, bryka i wiruje, braknie mu aż tchu." Być może wyskaczecie się razem.

 

Dodaj komentarz

Powrót

Popularne artykuły

Rozwiń