Uodpornij się
Suplement diety ACIDOLAC® BABY krople - ilustracja

Suplement diety ACIDOLAC® BABY krople


Acidolac Baby kropleAcidolac® baby krople
Zawiera Lactobacillus rhamnosus GG

Suplement diety dla noworodków, niemowląt i dzieci, krople doustne 10 ml 

Acidolac® baby krople jest produktem w postaci zawiesiny doustnej. Zawiera szczep bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG o działaniu korzystnym dla zdrowia, zawarty w formie mikrokapsułek, otrzymywanych dzięki nowoczesnej technologii mikroenkapsulacji. Pozwala to na znaczące zwiększenie żywotności bakterii probiotycznych w przewodzie pokarmowym. 

Lactobacillus rhamnosus GG wchodzący w skład produktu Acidolac® baby krople to jeden z najlepiej przebadanych szczepów bakterii. Bakterie te występują naturalnie w przewodzie pokarmowym człowieka, są odporne na działanie soku żołądkowego i kwasów żółciowych oraz wykazują dużą zdolność przylegania do nabłonka jelitowego, dzięki czemu łatwo zasiedlają przewód pokarmowy.

Produkt można stosować w celu uzupełniania flory bakteryjnej jelit w okresie antybiotykoterapii oraz przez 2-3 tygodnie po zaprzestaniu stosowania antybiotyków, a także w podróży ze zmianą strefy klimatycznej, kiedy w przewodzie pokarmowym może dojść do zmian w składzie mikroflory.

Składniki: olej kukurydziany, bakterie kwasu mlekowego zawierające Lactobacillus rhamnosus GG.

Zalecane spożycie: Produkt przeznaczony dla noworodków, niemowląt, dzieci.

5 kropli dziennie. Stosowanie produktu u noworodków według indywidualnych zaleceń lekarza.

Składniki

5 kropli (zalecana dzienna porcja)

Lactobacillus rhamnosus GG

1 mld

(1 x 109 CFU*)

*CFU – Colony Forming Unit - jednostka tworząca kolonię bakterii

Sposób przygotowania i sposób użycia:

Produkt jest w postaci zawiesiny, dlatego przed każdym użyciem należy kilkakrotnie, energicznie wstrząsnąć zakręconą fiolką w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny. Po wstrząśnięciu pojawi się naturalne zmętnienie.

Produkt należy stosować w trakcie posiłków. Krople można podawać bezpośrednio do jamy ustnej lub rozpuścić w zimnym lub ciepłym płynie (np. woda, mleko, sok owocowy) o temperaturze maksymalnie 37°C.

W przypadku niemowląt karmionych piersią, krople można podawać w ściągniętym mleku matki. Acidolac® baby krople nie zawiera laktozy, to również produkt bezglutenowy i może być podawany osobom, które nie tolerują tych składników.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.

Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Produkt zawiera żywe komórki bakterii, które są wrażliwe na ciepło, z tego względu nie należy narażać produktu na działanie źródeł ciepła, promieni słonecznych i na gwałtowne zmiany temperatur. 

5 kropli zawiera 1 miliard żywych komórek bakterii Lactobacillus rhamnosus GG. Zawartość bakterii jest gwarantowana do końca okresu przydatności produktu do spożycia pod warunkiem przestrzegania warunków przechowywania.

Po pierwszym otwarciu fiolki, produkt należy zużyć w ciągu 30 dni.

Zawartość netto: 10 ml w szklanej fiolce z kroplomierzem

Producent:
ZF POLPHARMA S.A.
ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański

 

Powrót

Poznaj pozostałe produkty