Uodpornij się
Suplement diety ACIDOLAC® saszetki  - ilustracja

Suplement diety ACIDOLAC® saszetki

Acidolac saszetkiACIDOLAC® Suplement diety dla niemowląt, dzieci i dorosłych.

Acidolac® jest preparatem zawierającym liofilizowane kultury bakterii probiotycznych Lactobacillus rhamnosus GG oraz fruktooligosacharydy (FOS).

Produkt można stosować w celu uzupełniania flory bakteryjnej jelit w okresie antybiotykoterapii oraz przez 2-3 tygodnie po zaprzestaniu stosowania antybiotyków, a także w podróży ze zmianą strefy klimatycznej, kiedy w przewodzie pokarmowym może dojść do zmian w składzie mikroflory.

Składniki zawarte w preparacie wydłużają czas przeżycia bakterii i ułatwiają kolonizację jelita. Lactobacillus rhamnosus GG wchodzący w skład produktu Acidolac® to jeden z najlepiej przebadanych szczepów bakterii. Bakterie te występują naturalnie w przewodzie pokarmowym człowieka, są odporne na działanie soku żołądkowego i kwasów żółciowych oraz łatwo zasiedlają przewód pokarmowy.

Składniki: maltodekstryna, liofilizat bakterii kwasu mlekowego zawierający Lactobacillus rhamnosus GG, fruktooligosacharydy (FOS), substancja przeciwzbrylająca mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych (zawiera soję). 

Acidolac® nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy, glutenu i sacharozy, może być podawany osobom, które nie tolerują tych składników.

Zalecane spożycie: niemowlęta i dzieci do 3. roku życia (1 saszetka dziennie). W razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem. Zawartość saszetki u dzieci poniżej 3. roku życia należy rozpuścić w minimum 100 ml płynu. W przypadku niemowląt karmionych piersią zaleca się rozpuszczenie zawartości saszetki w ściągniętym mleku matki.

Dzieci powyżej 3. roku życia i dorośli: 1-2 saszetki dziennie. Zawartość saszetki można spożyć bezpośrednio lub po uprzednim wymieszaniu z wodą, jogurtem lub mlekiem. Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Preparat przyjmować w okresie antybiotykoterapii i do 2-3 tygodni po zaprzestaniu stosowania antybiotyków.

Składniki

1saszetka (zalecana dzienna porcja)

2 saszetki (zalecana dzienna porcja)

liofilizowane kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG

4 mld (4 x 109 CFU*)

8 mld (8 x 109 CFU*)

Fruktooligosacharydy (FOS)

0,8 g

1,6 g

*Colony Forming Unit - jednostka tworząca kolonię bakterii

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze od 15°C do 25°C. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie ma konieczności przechowywania w lodówce.

Ostrzeżenia:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie stosować produktu jeśli kiedykolwiek wcześniej wystąpiła nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Opakowanie zawiera: 10 saszetek po 3 g.

Producent: 
ZF POLPHARMA S.A.
ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański

Powrót

Poznaj pozostałe produkty