Uodpornij się
Suplement diety ENTERO ACIDOLAC® saszetki  - ilustracja

Suplement diety ENTERO ACIDOLAC® saszetki

Entero Acidolac saszetkiSuplement diety ENTERO ACIDOLAC®
dla niemowląt, dzieci i dorosłych, 10 saszetek

Entero Acidolac® jest produktem zawierającym liofilizowane kultury drożdżowe, probiotycznego szczepu Saccharomyces boulardii oraz fruktooligosacharydy.

Produkt można stosować w celu uzupełniania flory bakteryjnej jelit w okresie antybiotykoterapii oraz przez 2-3 tygodnie po zaprzestaniu stosowania antybiotyków, a także w podróży ze zmianą strefy klimatycznej, kiedy w przewodzie pokarmowym może dojść do zmian w składzie mikroflory. 

Saccharomyces boulardii, zawarte w preparacie Entero Acidolac®, to dobrze przebadane kultury drożdżowe stosowane u niemowląt, dzieci oraz dorosłych.

Składniki: maltodekstryna, fruktooligosacharydy (FOS), liofilizowane kultury drożdży szczepu Saccharomyces boulardii, substancja przeciwzbrylająca mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych (zawiera soję).

Entero Acidolac® nie zawiera białka mleka krowiego, glutenu i może być podawany osobom, które nie tolerują tych składników.

Zalecane spożycie:

Niemowlęta i dzieci do 3. roku życia: 1 saszetka dziennie. W razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem. Zawartość saszetki u dzieci poniżej 3. roku życia należy rozpuścić w minimum 100 ml płynu. W przypadku niemowląt karmionych piersią zaleca się rozpuszczenie zawartości saszetki w ściągniętym mleku matki.

Dzieci powyżej 3. roku życia i dorośli: 1-2 saszetki dziennie. Zawartość saszetki można spożyć bezpośrednio lub po uprzednim wymieszaniu z wodą, jogurtem lub mlekiem. Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Nie popijać preparatu zbyt gorącymi lub mrożonymi płynami/potrawami./ Nie należy mieszać preparatu ze zbyt gorącymi lub mrożonymi płynami.

Składniki

1saszetka (zalecana dzienna porcja)

2 saszetki (zalecana dzienna porcja)

Liofilizowane komórki drożdżowe

szczepu Saccharomyces boulardii

0,25 g (5 x 109 CFU*)

0,5 g (10 x 109 CFU*)

Fruktooligosacharydy (FOS)

0,8 g

1,6 g

*Colony Forming Unit - jednostka tworząca kolonię bakterii

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze od 15°C do 25°C. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie ma konieczności przechowywania w lodówce. Najlepiej spożyć przed końcem: data podana na spodzie opakowania. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować produktu jeśli kiedykolwiek wcześniej wystąpiła nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Zawartość netto: 30 g (10 saszetek po 3 g).

Producent: 
ZF POLPHARMA S.A.
ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański

Powrót

Poznaj pozostałe produkty